صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

خیلی از نمایندگان متن برجام را حتی نخواندند/مسئولان ما در مذاکرات برجام ساده‌لوحانه برخورد کردند

كد خبر : ۱۶۰۵۳ /  تاریخ انتشار:۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ /  اخبار / سیاسی ايميل چاپ

شمال آنلاین:آیت‌الله سیدرحیم توکل با بیان اینکه در مذاکرات برجام مسئولان ما ساده‌لوحانه برخورد کردند، ادامه داد: نمی‌شد که مسئولان ما بدعهدی آمریکا را پیش‌بینی نکرده باشند، لذا پذیرش نابودی بسیاری از زمینه‌ها و دستاوردهای ما صحیح نبود.

خیلی از نمایندگان متن برجام را حتی نخواندند/مسئولان ما در مذاکرات برجام ساده‌لوحانه برخورد کردند

شمال آنلاین:آیت‌الله سیدرحیم توکل با بیان اینکه در مذاکرات برجام مسئولان ما ساده‌لوحانه برخورد کردند، ادامه داد: نمی‌شد که مسئولان ما بدعهدی آمریکا را پیش‌بینی نکرده باشند، لذا پذیرش نابودی بسیاری از زمینه‌ها و دستاوردهای ما صحیح نبود.

 

این استاد خارج فقه حوزه و دانشگاه ادامه داد: حرف بعدی اینکه یک مسئله در طول زمان ثابت شد که آن‌ها دشمن ما هستند و حاضرند سر به تن ما نباشد، در برخورد با آن‌ها ما باید کاملا سنگین و باقدرت برخورد کنیم، اما در کمال تعجب می‌دیدیم که پای مذاکره خنده‌هاشان، چطور بود، مسامحه بود. باید با هیبت و صلابت پای مذاکره می‌نشستیم.

آیت‌الله توکل تصریح کرد: بگو و بخند مال پشت این میز نیست، چرا که سرنوشت یک ملت را تعیین می‌کنیم. طرفین ما، باعث و بانی چندین شهید و خسارت‌های میلیاردی به کشور بودند، آیا باید با این‌ها بگوییم و بخندیم؟
 
وی اضافه کرد: نکته بعدی آنکه بحث یک حساب دو، دوتا چهار تا است، بنده تعهدی را با کسی بستم که چندین بند دارد، این تعهد دو طرفه است یعنی بنده کار اول را شروع می‌کنم، به پایان رسید، طرف مقابل هم باید کار اول را شروع کند و سپس من گام بعدی را بردارم، نه اینکه ما چندین گام را عملیاتی کنیم و طرف مقابل پا را از همان نوشتار فراتر نگذارد، این‌ها ساده‌لوحی محض و خیانت بود.

وی با بیان اینکه اکنون که صحت سخنان رهبری مسلم شد و کلاه سرمان گذاشتند؛ من اگر مسئول دولت بودم، یک مصاحبه می‌گذاشتم و در آن جمع می‌گفتم: این برگه برجام است، آن‌ها به تعهدشان عمل نکردند، ما هم نمی‌کنیم و ان برگه را پاره می‌کردم و می‌گفتم: برجام، بی برجام.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: اکنون که امریکا از جمع خارج شده است، آن‌ها می‌خواهند با این حربه از یک سو، دست امریکا را باز بگذارند و از سوی دیگر، دست ایران را ببندند و بعید نیست چندی دیگر، عضوی دیگر از برجام خارج شود.

این استاد خارج فقه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دیگر برجامی نیست، طرفین ما به چه عمل کردند، بیان کرد: اگر پس از شکستن عهد آن‌ها، ما برجام را پاره می‌کردیم و بدون مهلت، کار را در مراکزمان آغاز می‌کردیم، حساب کار دست‌شان می‌آمد.

آیت‌الله توکل با بیان اینکه به فرموده رهبری دیگر دوره بزن دررو تمام شده است و آن‌ها هم به یقین رسیده‌اند؛ عنوان کرد: آن‌ها درکمال ترس‌اند، باید با دشمن محکم برخورد کنیم، هرجا ما کوتاه آمدیم، آن‌ها جلو آمدند و هر جا باعث شدیم آن‌ها کوتاه بیایند، ما جلو رفته‌ایم.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آقای روحانی! مگر نگفتی، مذاکره‌ای در کار نخواهد بود، حال چه شده است که می‌خواهید مذاکره کنید؟ درباره چه می‌خواهید مذاکره کنید؟ سر چه موضوعی مذاکره کنید؟ تضمین عدم تعهد طرف مقابل در مذاکرات بعدی چیست؟ آدم به فرد خائن اعتماد می‌کند؟ گفت‌وگو می‌کند؟ آیا انگلیس و آلمان و فرانسه قابل اعتمادند؟

این استاد خارج فقه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما از مجلس هم گلایه‌مندیم، چطور مذاکرات ژنوی که دو سال طول کشید، در یک ربع کارش در مجلس به اتمام رسید؛ ادامه داد: خیلی از نمایندگان ما حتی یک‌بار به‌طور کامل متن برجام را نخوانده‌اند، برخی هم نصف و نیمه خوانده‌اند، خیلی‌ها فرق طرح و لایحه را حتی نمی‌دانند و این‌گونه است که مجلس این موضوع را ظرف یک ربع تأیید و تمام می‌کند.

وی با بیان اینکه با ادارات و نهاد‌ها به عنوان عضو مجلس خبرگان جلسات مختلفی داریم و در حد توان خودمان کمک می‌کنیم به موضوع سند 2030 اشاره کرد و با بیان اینکه در سند 2030 به نسل کنونی و نسل‌های آینده خیانت و جنایت‌ شد، اظهار‌ک رد: در سند 2030 آموزش‌های مهمی مانند استقامت، حجاب، پاکدامنی و شهادت حذف شد و آموزش جنسی به کودکان در سنین پایین و به صورت عملی ذکر‌ شد و هر معلمی که با این سند مخالفت‌کند اخراج می‌شود و هر‌ساله هم باید بیلان آن ارائه‌شود.

آیت‌الله توکل به وظایف و رسالت‌های رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها در وسعت حوزه فعالیت و به مقداری که قلم می‌زنند، مسؤولیت دارند و افکار عمومی را می‌توانند اصلاح یا تخریب کنند و به همان مقدار هم در قیامت پاسخگو خواهند‌بود.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت