صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

تجمیع احزاب به تقویت تشکل های سیاسی کمک می کند

كد خبر : ۱۵۰۳۶ /  تاریخ انتشار:۱۴ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / نمایندگان ايميل چاپ

تجمیع احزاب به تقویت تشکل های سیاسی کمک می کند
شمال آنلاین: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فعالیت احزاب تاکید کرد که با تجمیع احزاب همفکر می توان به رشد سیاسی کشور کمک کرد.

محسن کوهکن ریزی ، با اشاره به اینکه وزارت کشور برای ارتقاء نظام حزبی در مدیریت سیاسی کشور خواستار بازنگری قانون احزاب شده است، گفت: دولت باید عنوان کرند که چه نگاهی به اصلاح قانون دارد، آیا به دنبال بسط و توسعه احزاب است یا می خواهد آنها ضابطه مند شوند و بدون دخالت حاکمیت احزاب فعال شوند.

نماینده مردم لنجان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه هر نگاه و خواسته ای اصلاحات خود را می طلبد، ادامه داد:  وزارت کشور باید توضیح دهد که کجای قانون احزاب ایراد و اشکال دارد، آیا اشکال حاکمیتی دارد یا نظارتی تا بتوان به تناسب موضوع اصلاحاتی صورت داد.

وی گفت: متاسفانه در کمیسیون ماده 10 احزاب دو جلد اسامی  تشکل های مجوز دار وجود دارد که تعداد قابل توجهی از آنها یا یک عضو دارند یا تعطیل هستند و تعداد انگشت شماری از آنها فعال هستند بنابراین باید کاری کرد یا برای مجوز درخواست ندهند یا حتما فعال باشند.

این نماینده مجلس در خصوص راه کارهایی برای فعال شدن احزاب اظهار داشت: برای اینکه احزاب فعالیت داشته باشند باید به نوعی قانونمند با دولت ارتباط داشته باشند و در عین حال مستقل عمل کنند و در صورت نقد مورد غضب هیچ دولتی قرار نگیرند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی توان مانع صدور مجوز به متقاضیان احزاب شد، عنوان کرد: براساس شرایط تعریف شده باید به همه واجدین مجوز داد اما اگر تجمیع احزاب هم فکر صورت بگیرد و حزب قوی و کارامد که دفتر استانی دارند تشکیل شود بهتر از داشتن دو هزار حزب خاموش است.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت