صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 


 

 

آخرين خبرها

چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

ساخت سوئیچ مجاورتی ایرانی با یک دهم قیمت نمونه های خارجی

كد خبر : ۱۶۲۱۵ /  تاریخ انتشار:۲۷ تیر ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- نخستین سوئیچ مجاورتی ایرانی جهت نصب بر روی دستگاه پیک ‎سیگنالر تاسیسات نفتی با یک دهم قیمت نمونه خارجی در منطقه شمال ساخته شد.

ساخت سوئیچ مجاورتی ایرانی با یک دهم قیمت نمونه های خارجی

شمال آنلاین- نخستین سوئیچ مجاورتی ایرانی جهت نصب بر روی دستگاه پیک ‎سیگنالر تاسیسات نفتی با یک دهم قیمت نمونه خارجی در منطقه شمال ساخته شد.

به گزارش شمال آنلاین رضا نیک ‎خواه رئیس ابزاردقیق و کنترل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقه شمال با اشاره به نیاز کشور به بومی‎ سازی قطعات مورد نیاز صنایع، از ساخت نخستین سوئیچ مجاورتی ایرانی دستگاه پیک ‎سیگنالر تاسیسات نفتی در منطقه شمال خبر داد.

وی افزود: این دستگاه تا پیش از این از کشورهای انگلستان، آلمان و چین وارد می‎شد اما با تلاش و تحقیق کارشناسان ابزاردقیق منطقه شمال، نمونه ایرانی آن با کمتر از یک دهم قیمت نمونه خارجی طراحی و ساخته شد.

رئیس ابزاردقیق و کنترل منطقه شمال یکی از کاربردهای این قطعه را نصب بر روی دستگاههای پیک سیگنالر برای شناسایی زمان دقیق عبور پیک‎ها عنوان کرد و افزود: سوئیچ مجاورتی همزمان با عملیات ارسال پیک به خطوط لوله‎ نفت یا دریافت آن، با ارسال سیگنال الکتریکی به سیستم مانیتورینگ اتاق کنترل، اپراتور را از عبور پیک آگاه می کند.

به گفته نیک ‎خواه قیمت نمونه چینی این قطعه الکترونیکی ۲۰ میلیون ریال است که نمونه داخلی آن با قیمت کمتر از 1میلیون و500 هزار ریال در مدت یک ماه طراحی، تولید و پس از تست فنی در یکی از مراکز تابعه منطقه شمال نصب شد.

وی یکی از مهمترین و.یژگی‎ های طراحی ایرانی را بر خلاف نمونه های وارداتی ضدانفجار بودن و درجه حفاظتی IP ۶۵ دانست و تولید آنرا در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ایرانی توصیف کرد.

نیک‎خواه با اشاره به کاربردهای فراوان این دستگاه در صنایع نفت و گاز و اتوماسیون صنعتی از آمادگی لازم برای تولید انبوه آن در داخل کشور خبر داد.

 

 

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت