صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 


 

 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری،خبر داد:

اجرای طرح های مهارت افزایی و اشتغال در 22 شهر مازندران برای بانوان

كد خبر : ۱۶۱۴۹ /  تاریخ انتشار:۱۱ تیر ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، گفت: 4 طرح مهارت افزایی و اشتغال برای حمایت از بانوان و تحکیم بنیان خانواده در استان اجرا می شود.

اجرای طرح های مهارت افزایی و اشتغال در 22 شهر مازندران برای بانوان

شمال آنلاین- مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، گفت: 4 طرح مهارت افزایی و اشتغال برای حمایت از بانوان و تحکیم بنیان خانواده در استان اجرا می شود.

به گزارش شمال آنلابن به نقل از روابط عمومی استانداری، سمیه قاسمی طوسی در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان از اجرای طرح های آموزش مهارت های زندگی، ارتباطی و سبک زندگی ایرانی – اسلامی به اقشار مختلف بانوان استان خبر داد و افزود: آشنایی افراد خانواده و والدین با ویژگی های یک خانواده متعادل و حقوق و وظایف افراد خانواده، آشنایی با سیره کاربردی اهل بیت ( علیهم السلام ) در خصوص نقش و وظایف افراد خانواده، کاهش آسیب های اجتماعی، ترویج ازدواج هدفمند و پایدار، آشنایی با مدیریت اقتصادی در خانواده، آشنایی با مهارت های ارتباطی زوجین و ... از جمله اهداف اجرای این طرح است.

وی با اشاره به این که پرداختن به موضوع تحکیم بنیان خانواده یک ضرورت به شمار می رود، افزود: ارتقاء مهارت های شغلی زنان متناسب با نیاز جامعه و خانواده با هدف ارتقاء سطح مهارت های حرفه ای زنان و دختران در بخش کشاورزی، افزایش درآمد و بهبود معیشت خانوار روستایی، افزایش سطح زیرکشت محصولات سالم، کاهش بیماری ها، حفظ محیط زیست و ... از دیگر طرح ها برای اجرا در استان است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، هم چنین از اجرای طرح طراحی و ایجاد اتاق کارآفرینی پایدار با هدف ایجاد واحد تحقیق و توسعه در حوزه مشاغل موجود و بالقوه، ایجاد پایگاه دائمی برای تبادل افکار و اخذ مشاوره های لازم در حوزه های کسب و کار، تشکیل کارگاه های خلاقیت برای بررسی افکار و ایده های خلاقانه، ایجاد فضای آموزشی برای تقویت و توسعه مهارت های فردی اعضا در بخش های مختلف و ... برای بانوان و خانواده ها با مشارکت همه دستگاه های متولی خبر داد و یادآور شد: ایجاد تغییر نگرش شغلی در افراد جامعه امروزه یک ضرورت به شمار می آید.

قاسمی طوسی، از اجرای طرح زندگی عاری از پلاستیک به عنوان دیگر طرح مطرح جهت حمایت از زنان سرپرست خانوار در استان یاد کرد و خاطرنشان ساخت: این طرح به منظور تقویت مشاغل خانگی و خوداشتغالی، اشتغالزایی بانوان، کاهش آسیب های اجتماعی، توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و حمایت از محیط زیست برگزار می شود.

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت