صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:

مطبوعات سالم، جامعه را از هر گزندی حفظ خواهد کرد

كد خبر : ۱۶۲۶۴ /  تاریخ انتشار:۱۹ مرداد ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در پیامی به مناسبت 17 مرداد ماه روزخبرنگار، تاکید کرد: یک جامعه سالم، پیشرو و امیدوار را مطبوعات سالم و آزاد می سازد و از آن در برابر هر گزندی محافظت می کند.

مطبوعات سالم، جامعه را از هر گزندی حفظ خواهد کرد

شمال آنلاین- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در پیامی به مناسبت 17 مرداد ماه روزخبرنگار، تاکید کرد: یک جامعه سالم، پیشرو و امیدوار را مطبوعات سالم و آزاد می سازد و از آن در برابر هر گزندی محافظت می کند.

 

به گزارش شمال آنلاین به نقل از ایرنا، احمد حسین زادگان در پیامش از خبرنگاران به عنوان ' دیده بانان تیزبین جامعه ' یاد کرد که ' می توانند به واقعیت نگاری و شفاف سازی مسائل جامعه بپردازند و با تفسیر منصفانه مسائل جامعه ، به افزایش امید و نشاط و سرمایه اجتماعی در جامعه کمک کنند'.

معاون استاندار نوشت: شاید بسیاری از ناهنجاری ها و فساد های اقتصادی و بحران های اجتماعی در جامعه، ناشی از محدودیت ها و مرزهای ساختگی برای اهالی قلم و اندیشه باشد ، و قلم های آزاد و مستقل می تواند حاکمیت و ساختار سیاسی را به اتاق شیشه ای تبدیل نماید که همگان بر عملکرد حاکمیت نظارت مستمر و شفاف داشته باشند.

جانشین شورای اطلاع رسانی مازندران تاکید کرد : البته، برای دستیابی به اثرگذاری رسانه و خبرنگاران، مسئولین هم باید بسترهای مناسب را جهت فعالیت صاحبان قلم و اندیشه فراهم سازند .

حسین زادگان 17 مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به دست مزدوران ارتجاع و روز خبرنگار را ' یاد روز با شکوه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم ' توصیف کرد و با تبریک این روز به دست اندرکاران حوزه خبری ، یادآور شد : پاسداشت اهالی قلم و رسانه، پاسداشت تلاش های آگاهی بخش، هویت ساز و امیدآفرین این قشر در کوران تحولاتی است که هر لحظه غفلت از آن می تواند بر باد دهنده هویت، امید و باورهای یک ملت باشد .

وی تاکید کرد : امروز در جهانی که به یمن فناوری اطلاعات به دهکده جهانی تبدیل و پدیده شهروند خبرنگا با گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به عنصری فعال در عرصه اطلاع رسانی تبدیل شده ، دیگر نباید به خبرنگاری به عنوان یک پیشه و مهارت نگاه کرد بلکه باید با تقویت رویکرد علمی و هنری به کالبد این حرفه بی بدیل جان تازه دمید.

حسین زادگان افزود: در عصر دهکده جهانی تنها رسانه ای می تواند داعیه هدایت افکار عمومی را برای حفاظت از امنیت و منافع ملی داشته باشد که حرفه ای عمل کند و حرفه ای باقی بماند.

معاون استاندار مازندران نوشت: دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهور جناب آقای دکتر روحانی با اعتقاد راسخ به قداست قلم و اصحاب قلم و اندیشه و رسانه ، بستر های لازم را جهت تعامل با این پرچمداران آگاهی و اندیشه ایجاد کرده است و معتقد است تعامل اهالی قلم و اندیشه با مسئولان سبب طراوت و بالندگی جامعه می شود.

حسین زادگان ابلاغ منشورحقوق شهروندی وحق آزادی اندیشه و دسترسی آزاد به اطلاعات را از گام های موثر دولت برای اطلاع رسانی شفاف بیان کرد.

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت