صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

پیش‌بینی برداشت هکتاری 10 تن برنج با کشت «روشن»

كد خبر : ۱۶۲۵۶ /  تاریخ انتشار:۱۹ مرداد ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: پیش‌بینی می‌شود با کشت برنج روشن بتوان در هر هکتار 10 تن برنج برداشت کرد که دارای کیفیت و کمیت بالایی است.

پیش‌بینی برداشت هکتاری 10 تن برنج با کشت «روشن»

شمال آنلاین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: پیش‌بینی می‌شود با کشت برنج روشن بتوان در هر هکتار 10 تن برنج برداشت کرد که دارای کیفیت و کمیت بالایی است.

به گزارش شمال آنلاین، عزیزالله شهیدی‌فر پنجشنبه‌شب در جلسه هماهنگی برگزاری نخستین جشنواره شالیزار که در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: باید در نمایشگاه‌های کشاورزی صفر تا 100 ماشین‌آلات کشاورزی، ریز مغزی‌ها، نهادهای کشاورزی به نمایش گذاشته شود.

وی با معرفی محصول جدید برنج روشن و تیسا، افزود: پیش‌بینی می‌شود با کشت برنج روشن بتوان در هر هکتار 10 تن برنج برداشت کرد که دارای کیفیت و کمیت بالایی است و همچنین رقم تیسا که نزدیک به طارم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های جدی کشاورزان وجود بیماری تب شالیزاری است که امیدواریم با ورود تکنولوژی و ماشین آلات مدرن کشاورزی به این حوزه برای همیشه این دغدغه رفع شود.

این مسؤول یادآور شد: خرید محصول برنج در پنج مرکز استان با قیمت مصوب 9 هزار و 828 تومان از هفته جاری آغاز و تا 15 آذر ادامه دارد که کشاورزان می‌توانند محصول خود را به قیمت مصوب به این مراکز تحویل دهند.

*دستاوردی نوین رمز موفقیت بخش کشاورزی

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران نیز اظهار کرد: نمایشگاه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین ابزار بازاریابی و فروش در دنیا مطرح بوده که طبق آخرین گزارش بیش از 80 درصد قراردادهای بزرگ دنیا در مراکز نمایشگاهی محقق می‌شود که نشان از اهمیت و جایگاه هر نمایشگاه است.

مهدی گلچوب با اشاره به اینکه اگر به سمت روش‌های سنتی برویم موفق نمی‌شویم، تصریح کرد: توجه به روش نوین بازاریابی، برندسازی و معرفی دستاوردی نوین رمز موفقیت است.

وی با اشاره به اینکه مجوز برگزاری چهار نمایشگاه در استان صادر شد که یکی در بابل است که به دنبال برندسازی بابل هستیم، خاطرنشان کرد: بدنبال تمرکز فعالیت نمایشگاهی در مراکز نمایشگاهی هستیم لذا باید از هر اقدامی که به نمایشگاه‌ها آسیب می‌رساند دوری کرد.

این مسؤول یادآور شد: هر نمایشگاهی که در کنار جشنواره برگزار می‌شود باید در قالب جشنواره و در دل جشنواره برگزار شود تا هدف جشنواره خدشه دار نشود.

فرماندار بابل نیز اظهار کرد: این جشنواره 14 شهریور در لاله‌آباد بابل به مدت سه روز برگزار می‌شود.

قربانعلی ولی‌زاده افزود: با توجه به اینکه شهرستان بابل نخستین تولیدکننده برنج از نظر میزان و دومین تولیدکننده برنج از نظر سطح زیر کشت است و همچنین 33 درصد تولید عسل استان را به خود اختصاص داده است لذا جشنواره شالیزار و جشنواره عسل را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره شالیزار فرصت مناسبی برای معرفی و برند شدن برنج بابل است، تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی صنایع دستی، ادوات کشاورزی، اجرا برنامه آئینی و موسیقی محلی، ایجاد شور و نشاط بین مردم با بکارگیری ظرفیت‌های بومی با توجه به حوزه گردشگری کشاورزی و بوم‌گردی بابل است.

ولی‌زاده گفت: این جشنواره می‌تواند باعث پایداری اقتصاد و اشتغال منطقه شود و مدل موفقی از همکاری مشترک حوزه فرهنگ کشاورزی و گردشگری است.

فارس

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت