صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

افزایش وقف جدید در مازندران

كد خبر : ۱۶۲۴۹ /  تاریخ انتشار:۱۹ مرداد ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از افزایش موقوفات و اجرای ۱۲۷ طرح عمرانی از آغاز امسال تاکنون در استان خبرداد.

 افزایش وقف جدید در مازندران

شمال آنلاین- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از افزایش موقوفات و اجرای ۱۲۷ طرح عمرانی از آغاز امسال تاکنون در استان خبرداد.

به گزارش شمال آنلاین به نقل از روابط عمومی اوقاف مازندران حجت الاسلام ابراهیم حیدری گفت: با وجود هزار و ۳۶۱ امامزاده و بیش از پنج هزار مسجد، بقعه متبرکه، حسینیه و سقاخانه  در استان برنامه ریزی مناسبی برای بهره برداری فرهنگی از اماکن دینی صورت نگرفته بود.

وی با بیان اینکه بستر‌های لازم برای تقویت سفر‌های مذهبی در کشور باید فراهم شود، افزود: در حال حاضر و با توجه به وجود هزاران امامزاده و بقعه متبرکه در استان این ظرفیت کاملاً مهیا است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: با توجه به اینکه نخستین حکومت شیعی در  مازندران پایه گذاری شده است ، این استان از پتانسیل بالایی برای توسعه گردشگری مذهبی برخوردار است.

حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه امسال ۱۲۷ طرح عمرانی اوقافی در استان در حال اجرا است، افزود: ۲۴۵ امامزاده در مازندران از آغاز امسال تا پایان تیرماه با هزینه ۷۰۰ میلیون تومان بازسازی شد.

وی با بیان اینکه ۱۷۸ امامزاده با هزینه اوقاف و ۶۷ امامزاده با هزینه مردم و خیران بازسازی شده است، افزود: بیشترین بازسازی در شهر‌های آمل، بابل و ساری انجام شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ۱۹۰ وقف جدید پارسال  و۳۰ وقف جدید نیز  ۴ ماه گذشته در استان ثبت شد .

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت