صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
رئیس بهزیستی شهرستان میاندورود مطرح کرد

هزینه 55 میلیاردی ریالی بهزیستی میاندورود

كد خبر : ۱۶۲۴۱ /  تاریخ انتشار:۰۳ مرداد ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- رئیس بهزیستی شهرستان میاندورود گفت: یک سال گذشته، 5 میلیارد و 500 میلیون تومان برای جامعه هدف این شهرستان هزینه شده است.

 هزینه 55 میلیاردی ریالی بهزیستی میاندورود

شمال آنلاین- رئیس بهزیستی شهرستان میاندورود گفت: یک سال گذشته، 5 میلیارد و 500 میلیون تومان برای جامعه هدف این شهرستان هزینه شده است.

به گزارش شمال آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز مازندران، سیدمرتضی موسوی با اشاره به فعالیت گسترده این اداره در حوزه‎ های مختلف مسکن و اشتغال، بیمه، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، توانبخشی، مشارکت مردمی و امور فرهنگی از هزینه پنج و نیم میلیارد تومانی سازمان بهزیستی شهرستان میاندورود یک سال گذشته خبر داد.
سیدمرتضی موسوی فعالیت پایگاه شهید آهنگری در یکی از محلات آسیب پذیر شهرستان سورک و اورژانس اجتماعی میاندورود را مهم ترین اقدامات بهزیستی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی برشمرد و افزود: در این مدت با تلاش کارشناسان اورژانس اجتماعی به 128 زوج متقاضی طلاق، مشاوره تخصصی داده شد که 15 درصد از این زوج ها به زندگی مشترک بازگشته، 30 مورد مداخله در همسر آزاری و کودک آزاری و نیز 512 فقره خدمات آگاه سازی برای مردم مناطق مختلف انجام شد.
با بیان اینکه در زمینه حمایت از زنان سرپرست خانوار در حال حاضر 190 زن مستمری ماهانه دریافت می کنند گفت: برای32 زن خدمات بیمه تامین اجتماعی برقرار شده و خدمات دیگر مانند خرید لوازم ضروری منزل، جهیزیه فرزندان، توزیع شیرخشک برای خانواده های دارای چندقلو و ... برای آنان فراهم شده که بیش از یک میلیارد و 370 میلیون تومان برای این قشر هزینه و در بخش شبه خانواده نیز به 24 کودک دارای خانواده ناامن ماهانه 350 هزار تومان پرداخت می شود.
موسوی به توزیع 2 هزار و 200 سبد غذایی میان جامعه هدف سازمان بهزیستی در شهرستان میاندورود یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: 780 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی شامل پوشاک، لوازم تحریر، کمک های صندوق فطریه، جهیزیه، بیمه برکت و سبد غذایی به جامعه هدف پرداخت شده است.
رئیس بهزیستی شهرستان میاندورود از انجام غربالگری چشم و گوش برای 2 هزار کودک و نوزاد کمتر از یک ماه در این مدت خبرداد و گفت: طرح آگاه سازی پیشگیری از معلولیت ها برای 900 زن روستایی، ترک اعتیاد برای 300 نفر در دو مرکز تحت نظر بهزیستی و پرداخت یارانه مشاوره ژنتیکی ازدواج برای 80 نفر از اقدامات انجام شده دیگر بوده که با استفاده از شماره تلفن های 123 اورژانس اجتماعی، 1480 صدای مشاور و 09628 پیشگیری و درمان اعتیاد فضای خوبی در این شهرستان ایجاد کرده است.
موسوی افزود: در حوزه توانبخشی 738 خانوار جامعه هدف خدماتی شامل مستمری ماهانه، لوازم توانبخشی و بهداشتی، هزینه پرستاری، مناسب‎سازی مسکن و خودرو، هزینه درمان، هزینه دانشجویی و تحصیلی، ساخت دست و پای مصنوعی و تهیه سمعک، کمک معیشتی و معافیت سربازی برای فرزندان معلول به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون تومان دریافت کرده اند.
رئیس بهزیستی شهرستان میاندورود مهم ترین اقدامات در زمینه واحدهای اجتماعی را فعالیت 3 مهد شهری، 13 روستامهد، یک حاشیه مهد در خیابان شهید آهنگری سورک و یک آدینه مهد برای نگهداری کودکان مردم نمازگزار در روزهای جمعه با نگهداری 610 کودک و هزینه 130 میلیون تومان با هدف حمایت توانمندسازی کودکان با اولویت کودکان نیازمند عنوان کرد.
سیدمرتضی موسوی از کمک 983 میلیون تومانی بهزیستی در بخش تهیه مسکن جامعه هدف برای تهیه انشعابات آب، برق، گاز و عوارض، مسکن خودمالکی، مسکن خانوار دارای 2 معلول، ساخت مسکن با مشارکت بسیج سازندگی و مسکن خیرساز خبر داد و گفت: یک میلیارد و 445 میلیون تومان نیز برای اشتغال 85 نفر پرداخت شده است.
رئیس بهزیستی شهرستان میاندورود از پرداخت هزینه 220 میلیون تومانی برای هزینه بیمه خویش فرمایشی و کارفرمایی جامعه هدف و ساخت سالن اجتماعات با ظرفیت 80 نفر، پارسال خبر داد.

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت