صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری:

همت مسئولان در بازسازی مسجد جامع می تواند التیام بخش این زخم بزرگ باشد

كد خبر : ۱۶۲۳۵ /  تاریخ انتشار:۳۱ تیر ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مسجد جامع ساري، هويت تاريخي اين شهر است و به همين جهت رخداد تلخ آتش سوزي در اين بنا، همچون زخمي سوزناك بر چهره ساري و مازندران وارد شده و قلب مردم مومن اين ديار را به درد آورده است. اكنون آنچه اين زخم را التيام مي بخشد، همتي است كه بايد براي بازسازي سريع مسجد جامع صورت گيرد بنابراين انتظار اين است كه متوليان امر با برنامه ريزي دقيق، عمليات بازسازي را پيگيري كرده و به بهترين شكل به سرانجام برسانند. بي شك مديريت شهري نيز در كنار سازمانهاي متولي خواهد ايستاد و همپاي آنان به تحقق اين منظور ، كمك خواهد كرد.
 همت مسئولان در بازسازی مسجد جامع می تواند التیام بخش این زخم بزرگ باشد
شمال آنلاین- مسجد جامع ساري، هويت تاريخي اين شهر است و به همين جهت رخداد تلخ آتش سوزي در اين بنا، همچون زخمي سوزناك بر چهره ساري و مازندران وارد شده و قلب مردم مومن اين ديار را به درد آورده است. اكنون آنچه اين زخم را التيام مي بخشد، همتي است كه بايد براي بازسازي سريع مسجد جامع صورت گيرد بنابراين انتظار اين است كه متوليان امر با برنامه ريزي دقيق، عمليات بازسازي را پيگيري كرده و به بهترين شكل به سرانجام برسانند. بي شك مديريت شهري نيز در كنار سازمانهاي متولي خواهد ايستاد و همپاي آنان به تحقق اين منظور ، كمك خواهد كرد.


سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری در آغاز این جلسه نطق خود را به شرح ذیل قرائت کرد:

خدمت همكاران عزيزم ، مهمانان گرامي و اصحاب محترم رسانه ، عرض سلام و خير مقدم دارم.

همانطوركه مستحضريد در ايام دهه كرامت بسر مي بريم . اين دهه كه يادآور همه خوبي ها و فضائل انساني است ، اول ذيقعده سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا 11 ذيقعده خجسته زادروز حضرت ثامن الحجج (ع) را در بر مي گيرد . ضمن عرض تبريك به شما عزيزان و همه شيفتگان آل الله ، اميدوارم همه ما بتوانيم از فضاي معنوي حاكم بر اين ايام به نحو شايسته اي بهره ببريم .

رويداد مهمي كه روزهاي گذشته مازندران را كانون توجه قرار داد ، ورود پيكر هاي پاك تعدادي از شهداي دفاع مقدس بود كه ساري افتخار ميزبانيِ دو تن از شهداي گمنامِ اين كاروان را يافته است. شميم بهشتي حضور اين شهيدانِ به خون خفته ، فضاي استان را عطرآگين نمود و يكبار ديگر به يادمان آورد كه دوام انقلاب و سربلندي كشورمان مرهون مجاهدت و ايثار انسانهاي پاك باخته اي است كه براي صيانت از ميهن اسلامي به سوي جبهه ها شتافتند و براي حراست از مرزهاي جغرافيايي و عقيدتي ، از جان خود گذشتند و لذا دِيْن بزرگي به گردن ما دارند. ترديدي نيست كه براي اداي اين دين ، بايد آرمان هاي شهدا را حفظ و دنبال كنيم.

شامگاه روز 21 تيرماه ، حادثه ناگواري در ساري رقم خورد. وقوع حريق در مسجد جامع متاسفانه منجر به تخريب گسترده اين بناي تاريخي شد. اما نكته حائز اهميت در اين حادثه ، حضور بموقع و تلاش جهادي نيروهاي امدادي و مسئولان و پرسنل خدوم سازمان آتش نشاني بود كه ضمن اهتمام مثال زدني براي اطفاء حريق ، از سرايت اين آتشِ پر حجم به بناهاي مجاور خصوصا بازار جلوگيري نمودند و خوشبختانه اين حادثه هيچگونه تلفات جاني نداشت.

اين كار بزرگ صورت نگرفت مگر با از جان گذشتگي همكاران  آتش نشان ما كه جا دارد از تك تك اين عزيزان و بويژه از شهردار محترم و همكاران ايشان بخاطر حضور مستمر و مسئولانه در صحنه قدرداني كنم.

مسجد جامع ساري ، هويت تاريخي اين شهر است و به همين جهت رخداد تلخ آتش سوزي در اين بنا ، همچون زخمي سوزناك بر چهره ساري و مازندران وارد شده و قلب مردم مومن اين ديار را به درد آورده است . اكنون آنچه اين زخم را التيام مي بخشد ، همتي است كه بايد براي بازسازي سريع مسجد جامع صورت گيرد بنابراين انتظار اين است كه متوليان امر با برنامه ريزي دقيق ، عمليات بازسازي را پيگيري كرده و به بهترين شكل به سرانجام برسانند. بي شك مديريت شهري نيز در كنار سازمانهاي متولي خواهد ايستاد و همپاي آنان به تحقق اين منظور ، كمك خواهد كرد.

فراموش نكنيم كه ساري و مازندران در طول تاريخ حوادث زيادي را از سر گذرانده و پيامدهاي تلخ آنرا بارها تجربه كردند اما هربار با تلاش و ايستادگي مردمان بلند همت اين خطّه ، عمران و آباداني تجديد شد و يقينا  اينبار نيز چنين خواهد شد.

مطلب ديگري كه جا دارد به اطلاع عزيزان برسانم اجراي استاندارد سيستم مديريت كيفيت يا استاندارد ايزو 9001 ورژن 2015 در شوراي شهر ساري است كه طي هفته هاي گذشته كارگاههاي آموزشي آن براي كاركنان شورا برگزارشده و  ارزيابي ها و مميزي داخلي آن نيز صورت گرفته است و پنجشنبه همين هفته يعني چهارم مرداد ، موعد مميزي خارجي است كه با حضور نمايندگان يك شركت آلماني انجام خواهد شد.

هدف از اجراي اين طرح ، كيفي سازي فرايندهاي اداري و پشتيباني شورا به منظور بهبود فعاليتها و نيز پاسخگويي بهتر به مراجعين است. ما بر اين باوريم هر ميزان حوزه اداري شورا توانمندتر باشد ، ضريب نفوذ كاركردهاي شورا در جامعه هدف افزونتر شده و تكريم ارباب رجوع نيز عينيت خواهد يافت.

و مطلب پاياني ؛  افتخار آفريني فرزندان شايسته اين آب و خاك در حوزه هاي ورزشي و علمي شايان تحسين و تقدير است.

طي روزهاي اخير شاهد قهرماني همكار ورزشكار ما آقاي رضا رضايي در تورنمنت بين المللي چي – وان 2018 جهان ، قهرماني آقاي عرفان پناهي در رشته ووشو و همچنين درخشش آقاي محمد شريفي در المپياد رياضي بوده ايم كه همه اين موفقيت ها را به همشهريان عزيزم تبريك مي گويم و اميدوارم شاهد تداوم اين افتخار آفريني ها باشيم.

مدینه در ادامه جلسه در خصوص اظهارات یکی از اعضای شورا مبنی بر اینکه با وجود گذشت 4 ماه از سال 97 هنوز جزئیات بودجه سال به تصویب شورا نرسیده است، اظهار داشت: جلسات بررسی و تصویب بودجه سال 97 بر اساس جدول زمانبندی که از سوی ریاست کمیسیون بودجه تدوین شده بود به صورت منظم در زمان مقرر خود برگزار شد و پس از بررسی دقیق بند به بند بودجه در نهایت به تصویب شورا رسید.

وی افزود: بودجه 97 شهرداری ساری پس از تصویب در شورا به تایید هیأت تطبیق فرمانداری رسید و بنابراین به نظرم تصویب جزئیات بودجه موضوعیتی ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری ادامه داد: چنانچه هر یک از اعضا سوالاتی در خصوص نحوه هزینه کرد شهرداری از محل ردیف های اعتباری دارند می توانند مطرح کنند و موضوع در جلسه رسمی شورا مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مسجد جامع ساری در طول تاریخ سه بار دچار آتش سوزی شده است، گفت: اتفاق قابل ملاحظه ای که در جریان آخرین حریق صورت گرفته این بود که با وجود حجم گسترده آتش اما آتش نشانان اجازه سرایت آن به مغازه های اطراف و نهایتاً بازار را ندادند.

مدینه به اخطارهای مکرر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری به هیأت امنای مسجد جامع ساری در خصوص عدم رعایت استانداردهای لازم اشاره کرد و افزود: در سال های 92 ، 95 و 96 سه بار و به صورت جداگانه اخطارهای کتبی سازمان در خصوص استاندارد نبودن درب ها و سیم کشی های داخلی به هیأت امنای مسجد داده شده بود اما متأسفانه میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف که متولی امور بودند، در این موضوع ورود نکردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد ایستگاه های آتش نشانی در شهر ساری بر اساس استانداردهای جهانی است، تصریح کرد: با این حال با آقای نجاریان موافقم که در بحث امکانات با کمبود شدید مواجه هستیم و به نظرم تأمین تجهیزات لازم باید در دستور کار شهرداری قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری همچنین با اشاره  به جلسه مهمی که در استانداری در خصوص اتخاذ تدابیر لازم برای بازسازی مسجد جامع ساری با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، افزود: در آن جلسه مقرر شد میراث فرهنگی میزان آسیب دیدگی را محاسبه نماید تا اقدامات بعدی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه با پیشنهاد حضرت آیت ا... طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران حساب مشترکی بین ایشان و استاندار مازندران افتتاح شد تا مشارکت های مردمی در خصوص تأمین منابع مالی در این زمینه انجام شود، خاطرنشان کرد: مقرر شد پس از تأمین اعتبارات لازم از سوی دستگاه های متولی، با توجه به شرایط جغرافیایی مسجد جامع، شهرداری ساری اجرای بازسازی آن را بر عهده بگیرد.اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت