صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
دانش آموز کنکوری در راهیان نور:

دانش آموز کنکوری، کوچکترین خادم الشهداء/ کار برای شهدا سختی ندارد

كد خبر : ۱۵۹۷۵ /  تاریخ انتشار:۱۳ فروردین ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- نوجوان دهه هفتادی که خود را برای کنکور آماده می کند، حالا با درس و کتاب در دست، خادم شهدای اردوگاه شد: برایم فرقی نمیکند در کدام قسمت مشغول خدمت به زائران باشم.

 دانش آموز کنکوری، کوچکترین خادم الشهداء/ کار برای شهدا سختی ندارد

شمال آنلاین- نوجوان دهه هفتادی که خود را برای کنکور آماده می کند، حالا با درس و کتاب در دست، خادم شهدای اردوگاه شد: برایم فرقی نمیکند در کدام قسمت مشغول خدمت به زائران باشم.

به گزارش شمال آنلاین، سی سال از زمانی که رزمندگان جان برکف دیار علویان پا به خاک تفتیده جنوب گذاشتند، می گذرد. آن روزی که دنیای کفر به نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران حمله کرد و  به خیالی می خواست انقلابی که با خون صدها هزار شهید به ثمر رسیده را ساقط کند. اما سربازان در گهواره ی پیر خمین پا به میدان گذاشتند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشوربه دست دشمن بیفتد. اگر بگوییم شهدا،وطن پرست ترین مردم کشور هستند، بیراه نگفته ایم.
حالا در سال جدید اردوگاه شهدای مازندران پذیرای هزاران زائر کربلای ایران است که از شهر و روستاهای مازندران، برای بازدید از مناطق عملیاتی راهی سرزمین نور شدند. سفری که در هر قدم، شهدا همراه زائران هستند.
اردوگاهی که درست در ورودی شهر خرمشهر واقع شده و کاروان به کاروان زائر را در دل خود جای میدهد. مکانی که به گفته فرماندهان دوران دفاع مقدس معراج شهدا بود امروز معراج دل های  مشتاق ده ها هزار زائر شد که سال جدید را در سجدگاه شهدا تحویل کردند.
فضای اردوگاه پر است از  عطر سلام و صلوات، و در میان شور و شوق زائران در زمان استقبال و بدرقه خادمی به چشم می آید که دانش آموز کنکوری است. به سراغ کوچکترین خادم خواهر اردوگاه شهدای مازندران رفتیم و در یک گپ و گفت صمیمانه، حس و حال خادمی را او جویا می شویم. هانیه کاکویی در سن 17 سالگی لباس خادمی  پوشید، پر انرژی است و شور و هیجانش برای خدمت به زائران دیدنی ست.
از هانیه می پرسم چندماه دیگرآزمون کنکور داری و اینجا چه میکنی؟ با خنده سوالم را اینطور پاسخ می دهد: خادم شدن دانش آموز کنکوری سوژه خوبی است اما شبیه رزمندگان هم سن و سال خودم که درس و مدرسه را رها کردند و به برای جنگ راهی جنوب شدند، خواستم این حس و حال را درک کنم.
نوجوان 17 ساله ساروی، برادرزاده شهید است و دروان کودکی اش پرشده از خاطرات عموی شهیدش ،می گوید: عمویم 18 سال بیشتر نداشت که در شلمچه به شهادت رسید. مادربزرگم همیشه از عموی شهیدم می گفت برای همین دوست داشتم  محل شهادت عمویم را ببینم.
دانش آموز ممتاز  رشته ریاضی، منطقه جنوب را منطقه ای آرامش بخش می داند و ادامه میدهد: وقتی اسمم در قرعه خادمی نیفتد دلم گرفت. متوسل به عموی شهیدم «شهید تورج کاکویی، فردای آن روز از کمیته خادمین با من تماس گرفتند که  برای اعزام به خرمشهر آماده باش.
گوش تا گوش حسینیه پر شده از زائرانی که برای اقامه نماز جماعت به حسینیه آمدند. هانیه، خادم حسینیه و سلف سرویس است. وقت نمازصبح زودتر از بقیه زائران بیدار می شود و حسینیه را برای نماز جماعت آماده می کند و بعد از آن  برای پذیرایی از زائرین به سلف سرویس می رود :قشنگ ترین لحظه ای که  خانواده شهدا و زائرین وارد حسینیه می شوند، حسینیه ای که پر شده از تصاویر شهدا که حاضر و ناظر کارهایم هستند؛ زمانیست که برایم دعای عاقبت بخیری می کنند.
نوجوان دهه هفتادی که خود را برای کنکور آماده می کند، حالا با درس و کتاب در دست ، خادم شهدای اردوگاه شد: برایم فرقی نمی کند در کدام قسمت مشغول خدمت به زائران باشم . مسئولیتی که برعهده گرفته ام را باید درست انجام دهم . شاید گاهی اوقات نتوانستم خوب کار کنم یا کم کاری کردم، اما باعث شد مسئولیت پذیری را در خودم تقویت کنم.
هانیه بعد از کار در حسینیه، آماده رفتن به سلف سرویس می شود، از او می پرسم کار در سلف سرویس سخت نیست ،با لبخند جوابم را میدهد: کار برای شهدا سختی ندارد .آدم باید برای یک بار هم شده به این مناطق بیاید و  یا  لباس خادمی  بپوشد، آن وقت است که می بینید خدمت به شهدا،سخت نیست.

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت