صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
فرهاد شاهسوارانی در نشست هم‌اندیشی مجمع خیرین مدرسه‌سازاستان و مدیران آموزش وپرورش درمجموعه دنیای آرزو:

آرزوی خیران، تعالی حقیقی آموزش و پرورش است

كد خبر : ۱۵۷۰۷ /  تاریخ انتشار:۱۲ بهمن ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

فرهاد شاهسوارانی در نشست هم‌اندیشی مجمع خیرین مدرسه‌سازاستان و مدیران آموزش وپرورش درمجموعه دنیای آرزو گفت: آرزوی خیران، تعالی حقیقی آموزش و پرورش است.

 آرزوی خیران، تعالی حقیقی آموزش و پرورش است

فرهاد شاهسوارانی در نشست هم‌اندیشی مجمع خیرین مدرسه‌سازاستان و مدیران آموزش وپرورش درمجموعه دنیای آرزو گفت: آرزوی خیران، تعالی حقیقی آموزش و پرورش است.

«مجمع خیران مدرسه‌سازمازندران» به واسطه مردان نیکوکار و نوع‌دوست ازجمله مجامع موفق در نوع۴ خود در سراسر کشور است.

به گزارش شمال آنلاین جلسه هم‌اندیشی روسای مجمع خیران مدرسه‌ساز استان، مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق مازندران در مجموعه «دنیای آرزو» برگزار شد. در آغاز این جلسه و پس از تلاوت آیات الهی و سرود جمهوری اسلامی، هاشمی مدیر عامل مجمع خیران مدرسه‌ساز مازندران ضمن خیرمقدم و قدردانی از تمام خیران، به فعالیت‌های فرهنگی و مدرسه‌سازی دنیای آرزو و مجمع پرداخت.

هاشمی گفت: پروژه دنیای آرزو از بزرگترین پروژه‌های شهر ساری است که ۴۰ درصد از درآمد آن صرف مدرسه‌سازی می‌شود. وی با بیان اینکه روسای آموزش و پرورش و خیران باید به مدرسه‌سازی توجه ویژه‌ای داشته باشند خاطر نشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا کار مدرسه‌سازی توسعه و رونق پیدا کند.
در ادامه این نشست قربانعلی شیرزاد مدیر کل نوسازی مدارس ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: از سال ۵۷ تاکنون در مازندران حدود ۲۴۰۰ پروژه در غالب۱۴ هزار و ۵۰۰ کلاس با زیر بنای ۱ میلیون و ۸۳۵ هزار متر مربع برای آموزش و پرورش ساخته شده که هزینه ای معادل ۴۱۱ میلیارد تومان داشته است.
وی پروژه‌هایی که با مشارکت و کمک خیران مدرسه‌ساز صورت گرفت را ۵۲۶ پروژه با ۲۹۳۴ کلاس درس با زبر بنای ۳۱۸ مترمربع اعلان کرد و گفت: ۱۰۰درصد این پروژه‌ها توسط خیران اجرا شده است که هزینه‌ای بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان داشته است.
شیرزاد با اشاره به اینکه در مازندران ۱۲۲ کلاس با زیر بنای ۲۳ هزار متر مربع با توانمندی خیران عزیز انجام شده است اظهار کرد: ۵۱ کلاس درس بالغ بر ۱۱هزار متر مربع در دست اجرا داریم و ۱۲۷ کلاس درس با زیر بنای ۲۴۵۰۰ متر مربع توسط خیران صورت گرفته است.
وی گفت: بیستمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز با رویش نیک‌اندیشان جوان از هم اکنون در شهرستان‌ها در حال برگزاری است و ۲۰ اردیبهشت در مرکز استان با حضور خیران مدرسه‌ساز، اعضای شورای شهر، چهره‎های فرهنگی و ورزشی و دهیاران برگزار خواهد شد.
شیرزاد در پایان گفت: استان مازندران بعد از کرمانشاه و لرستان با ۷۶ درصد تحقق تعهدات خود در جشنواره نوزدهم دارای رتبه سوم کشوری شد.
فرهاد شاهسوارانی نایب‌رییس مجمع خیران و مدیرعامل مجتمع دنیای آرزو ضمن تبریک سال‌روز پیروزیِ انقلاب و دهه فجر گفت: هدف خیران رشد و پرورش دانش‌آموزان است نه ساخت ساختمان‌های زیبا و چشم‌گیر.
وی در ادامه افزود: مدیران آموزش و پرورش، خیرمدرسه‌ساز را به شکل یک صندوق پول نگاه نکنند که موقع نیاز، سراغ آنان را بگیرند، بلکه آرزوی خیران، تعالی حقیقی آموزش و پرورش است نه چند خشت و سنگ برروی هم گذاشتن.
فرهاد شاهسوارانی با بیان اینکه امروز دغدغه خیران فقط ساخت مدرسه نیست خاطر نشان کرد: خیران از آموزش و پرورش رسیدگی به وضعیت معلمان و رشد و شکوفایی دانش‌آموزان را می‌خواهند و اینکه مشکلات، با تفکر و تعقل حل و فصل شود.
در ادامه این نشست سیدعلی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی وارد ۴۰ سالگی شده است باید توجه داشته باشیم که ۴۰ سال تجربه و مدیریت کسب کرده‌ایم که حتما باید با سال‌های دورِ ما متفاوت باشد و شرایط را متفاوت تر از از گذشته درنظر بگیریم بنا براین باید بتوانیم به رویکردی تازه در مدیریت برسیم.
وی اظهار داشت: باید به خودمان و حوزه‌ی کاری‌مان فکر کنیم و منابعی که در اختیار داریم را خوب بشناسیم و به دنبال خلق فرصت‌های جدید باشیم.
وی مشارکت همه ذی‌نفعان را نکته‌ای مهم و قابل تفکر و تامل عنوان کرد و گفت: هر کسی که از مدرسه، سود می‌برد، باید در فرآیند مدرسه نیز مشارکت داشته باشند و دانش‌آموزان نیز در فعالیت‌های تعلیم و تربیت مشارکت داده شوند.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت