صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در مازندران:

10 شهید در مازندران تشییع می شوند

كد خبر : ۱۵۷۰۶ /  تاریخ انتشار:۱۲ بهمن ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان مازندران با هزینه بیش از ۱۹ میلیارد تومان در ۱۵ بهمن خبر داد.
10 شهید در مازندران تشییع می شوند
شمال آنلاین- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان مازندران با هزینه بیش از ۱۹ میلیارد تومان در ۱۵ بهمن خبر داد.

به گزارش شمال آنلاین، سردار عبدالله ملکی، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه با فرمان رئیس‌جمهور و سرلشگر باقری در هشت صبح ۱۵ بهمن ۹۶، مراکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در ده استان کشور افتتاح خواهد شد، افزود: از جمله این مراکز، افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در مازندران است.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه در ساخت مراکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس کشور همت نشده و حتی متاسفانه در برخی استان‌ها شروع هم نشده، افزود: در برخی استان‌ها هم که شروع شده سال‌ها به طول انجامیده است.

وی ادامه داد: ساخت این مراکز در استان آذربایجان شرقی ۲۳ سال، در دزفول ۱۸ سال و در اصفهان ۱۹ سال به‌طول انجامیده و استان مازندران نیز وارد نهمین سال خود شده است.

ملکی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ساخت این مراکز فرهنگی طولانی شده، سرلشگر باقری تصمیم به ابلاغ افتتاح مراکز، گرفته است تا بیش از این مردم در انتظار نباشند و فرایند ساخت را هم مشاهده کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه استان مازندران تنها استانی است که موزه منطقه‌ای و میراثی ندارد و بخش اعظم میرث گران‌بهای این استان و کشور، در کارتون‌ها نگهداری می‌شود، افزود: تدبیر آن زمان بر این بوده که مرکز فرهنگی مازندران هم موزه دفاع مقدس و هم میراث فرهنگی باشد که البته در سه فاز مجموعه تدوین شده و مطالعات زیادی انجام شده است.

مدیرکل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه یکی از فازهای این مجموعه، ساختمان اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با برنامه محتوایی و به نمایش گذاشتن عملیات والفجر هشت بوده است، افزود: مطالعات با نگاه به عملیات والفجر هشت انجام شد.

وی با اعلام اینکه هفت‌تپه و اروند فاز اول این مجموعه است که با فرمان رئیس‌جمهور و سرلشگر باقری ساعت هشت صبح روز یکشبنه ۱۵ بهمن افتتاح خواهد شد، افزود: بستر رودخانه تجن، اروند نمادین خواهد بود و از ۲۴ پروژه فاز اول و دوم، در این بخش ۱۷ پروژه افتتاح می‌گردد.

ملکی مساحت فاز اول را ۱۸/۵ هکتار اعلام کرد و گفت: ده هکتار بستر رودخانه بوده که سد لاستیکی بر آن احداث شده و ۸/۵ هکتار نیز سایت‌ها هستند که برای انجام کل آن ۱۹ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در کنار پروژه‌هایی که صددرصد کارشان انجام شده، کار متوالی نیز در حال انجام است، خاطرنشان کرد: به دلیل ورود مردم و آماده نبودن ساختمان اصلی موزه، نمایشگاه‌هایی در این بخش ایجاد شده است.

ملکی با بیان اینکه این نمایشگاه دوساله بوده و دارای ۱۴ غرفه است که برای انجام کار محتوایی و تعمیر ساختمان ان ۲۸۰ میلیون تومان هزینه شده، افزود: در روز افتتاح، این نمایشگاه نیز افتتاح خواهد شد

وی با بیان اینکه بخشی از تجهیزات نظامی غنیمتی در اصفهان و بخشی در ساری بازسازی شد، افزود: تجهیزات نظامی آماده شده، در دو طرف خط چینش و هواپیمای اف۴ نیز همین هفته بارگیری و به ما منتقل می‌شود تا نقش نیروی هوایی ارتش و سپاه را نمایش دهد.

مدیرکل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با اعلام اینکه ۱۰ شهید خوشنام در فاطمیه دوم وارد استان مازندران خواهند شد، افزود: با احتساب این ده شهید، تعداد شهدای گمنام استان به ۳۰۵ شهید خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این شهدا از جاده فیروزکوه وارد استان شده و مورد استقبال مردم سوادکوه قرار خواهند گرفت، افزود: شب وداع در ۳۰ بهمن ماه در حسینیه ثارالله قائم‌شهر خواهد بود و سپس، هفت شهید در اول اسفند در شهرهای ساری، بابل و محمودآباد و ۳ شهید در سوم اسفند در فریم‌شهر راس ساعت ۹:۳۰ صبح تشییع خواهند شد.

سردار ملکی با بیان اینکه با کمک مردم ۶۸ یادمان شهدای گمنام در استان کامل و یا درحال ساخت است، افزود: از این تعداد ۳۸ یادمان کامل شده و ۳۰ یادمان نیز در حال ساخت است.

مهر

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت