صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
مدیرکل ارشاد مازندران اعلام کرد

ارسال آثار 45 روستای مازندران به جشنواره دوستدار کتاب

كد خبر : ۱۵۶۰۲ /  تاریخ انتشار:۱۸ دی ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: آثار 45 روستای استان در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به چهاردهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ارسال شده است.
ارسال آثار 45 روستای مازندران به جشنواره دوستدار کتاب
شمال آنلاین- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: آثار 45 روستای استان در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به چهاردهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ارسال شده است.

به گزارش شمال آنلاین، احد جاودانی، با اشاره به پایان ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سطح کشور و مازندران اظهار کرد: تمامی روستاهای شرکت‌کننده در جشنواره، عملکرد خوب و قابل توجهی داشتند به‌ویژه طرح‌هایی که عمده آن براساس شرایط کسب و کار، زندگی و آداب و رسوم مردم ان مناطق تعریف شده است.

وی افزود: حدود 150 طرح از روستاهای مازندران به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که هر کدام در نوع خود قابل بررسی میدانی و اهمیت هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: شونیشت کتاب که در فصل کم‌کاری کشاورزان برگزار می‌شود، یکی از فعالیت‌های فرهنگی خوب در حوزه کتابخوانی است.

این مسؤول بیان کرد: نوروزخوانی کتاب، نذر کتاب، جشنواره مادرانه(جمع‌آوری اشعار مادرانه کنار گهواره کودک)، پیوند کار و کتاب، بچه‌های کتاب، خانه به خانه، قصه شب، کتاب و محیط زیست و بیشتر بدانیم و به‌کار ببندیم از طرح‌های خوبی است که به جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب مازندران ارسال شده است.

جاودانی ادامه داد: کتاب‌یار تلفنی، کتابخانه باز در اماکن عمومی، ورزش و کتاب، کتابخانه همیار مدرسه، وقف کتاب در گردش، تجلیل از فرهیختگان علمی روستا، کتاب و زیبایی، قفسه مهربانی کتاب و کتابخوانی در طبیعت از دیگر طرح‌های ارائه‌شده به جشنواره است.

وی درباره تعداد آثار ارائه‌شده به جشنواره گفت: 45 روستا از شهرستان‌های نور، ساری، بهشهر، تنکابن، جویبار، قائم‌شهر، آمل، نکا، بابل، نوشهر، بابلسر، سوادکوه، رامسر و کلاردشت، در جشنواره شرکت کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، جهت داوری به تهران ارسال شده‌اند و به احتمال زیاد تا اواخر بهمن‌ماه نتایج اعلام می‌شود.

جاودانی در پایان گفت: اداره‌کل روستایی استانداری، بخشداران و دهیاران، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و ادارات تابعه، مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون فرهنگی و هنری مساجد و مؤسسه همیاری ایرانیان مازندران در برگزاری جشنواره، با این اداره‌کل همکاری کردند.

به گزارش فارس، براساس فراخوان چهاردهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب پنج اثر برتر از پنج روستا در مرحله استانی، 20 روستای نمونه در سطح کشوری و در نتیجه نیز 10 روستا به‌عنوان روستا یا عشایر نمونه دوستدار کتاب در کشور معرفی می‌شوند.

فارس

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت