صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری:

7 هزار رقبه در ساری سند دار می شوند

كد خبر : ۱۵۴۲۲ /  تاریخ انتشار:۲۵ آبان ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری با اشاره به اینکه 27 هزار رقبه در ساری داریم که تا پایان سالجاری 7 هزار رقبه را سنددار می کنیم، گفت: تعداد 9 موقوفه عمده در شهرستان نیز در سالجاری دارای سند می شوند.

7 هزار رقبه در ساری سند دار می شوند

شمال آنلاین- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری با اشاره به اینکه 27 هزار رقبه در ساری داریم که تا پایان سالجاری 7 هزار رقبه را سنددار می کنیم، گفت: تعداد 9 موقوفه عمده در شهرستان نیز در سالجاری دارای سند می شوند.

18 هزار سند اجاره منقضی شده در ساری

وی با بیان اینکه هر گونه تصرف در موقوفه بدون اذن متولی حکم غضب را دارد تصریح کرد: این فتوا همه فقها است و مردم نسبت به این موضوع بی‌اطلاع هستند و در ساری ۱۸ هزار سند اجاره منقضی شده داریم.

سلطانی با اشاره به اینکه با پیگیری انجام شده تلاش داریم که نسبت به دریافت مطالبات اوقاف اقدام کنیم و همکاری مناسبی در شهرستان ساری به دلیل ارتباطی که با مردم برقرار کردیم به وجود آمده است و انتظار است که رسانه‌ها نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند.

رئیس اداره اوقاف و امر خیریه شهرستان ساری یادآور شد: در شهرستان ساری ۲۵۸ امامزاده داریم که در ۳۱ بقعه فعالیت فرهنگی داریم، میزان فعالیت عمرانی ما در اوقاف شهرستان 2 میلیارد ۴۷۵ میلیون تومان است که این اعتبارات در 4 هزار و 500 متر مربع در حال اجراست.

این مسؤول با اعلام اینکه یکی از اقدامات جدی ما سنددار کردن رقبات است، افزود: از ۲۷ هزار رقبه موجود در شهرستان ساری ۹ هزار سند تهیه شد و بنا داریم در سال جاری ۷ هزار سند دیگر تهیه شود، اطلاعات 2 هزار و ۵۳۵ سند تکمیل شده است و در حال پیگیر سایر کار اداری هستیم.

کمک 100 میلیونی اوقاف ساری به بیمارستان امام خمینی

سلطانی به کمک اوقاف شهرستان ساری در حوزه درمان اشاره کرد و افزود: در سال جاری ۱۰۰ میلیون تومان از محل درآمد وقفی به بیمارستان امام خمینی( ره) ساری کمک شده است و این روند ادامه دارد.

وی تعداد وقف جدید در ساری را هفت مورد اعلام کرد و گفت: پنج وقف منفعتی و دو مورد هم انتفاعی بوده است‌ و در راستای اجرای نیت واقفان هزار سند اجاره متصرفی تنظیم و تجدید شده است.

رئیس اداره اوقاف و امر خیریه شهرستان ساری در تشریح برنامه‌های اوقاف شهرستان در دهه وقف سال جاری، بیان کرد: برنامه داریم که ۱۲۰ خانواده نیازمند تحت حمایت مالی قرار گیرند.

این مسؤول اضافه کرد: اگر سنت حسنه وقف در کشور به خوبی جاری شود بسیاری از مشکلات اجتماعی و مالی در کشور رفع می‌شود، اوقاف از اداراتی است که هزینه‌ای برای دولت ندارد.

سلطانی از برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان ساری در امامزاده عباس(ع) شهرستان خبر داد و گفت: برای ترویج فرهنگ وقف این جلسه در این مکان مقدس برگزار می‌شود.

وی درباره  تکمیل طرح  امامزاده عباس شهرستان ساری، گفت: برای تکمیل این طرح نیاز به 5 میلیارد تومان اعتبار است، از محل پول‌های اهدایی مردم مبالغی برای تکمیل این پروژه در دستور است ولی با توجه به هزینه بالای اجرای این طرح میزان پول‌های اهدایی تامین کننده نیازهای اعتبارات عمرانی این امامزاده نیست.

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت