صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد

پرده‌برداری از ضریح 12 امامزاده در دهه وقف

كد خبر : ۱۵۴۰۳ /  تاریخ انتشار:۲۰ آبان ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در دهه وقف از ضریح 12 امامزاده در مازندران پرده‌برداری می‌شود.
پرده‌برداری از ضریح 12 امامزاده در دهه وقف
شمال آنلاین- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در دهه وقف از ضریح 12 امامزاده در مازندران پرده‌برداری می‌شود.

به گزارش شمال آنلاین به نقل از فارس، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری اظهار کرد: وقف از مصادیق بارز و جلوه‌های زیبای باقیات و صالحات است که از انسان‌ها به یادگار می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه در دهه وقف حدود یک‌میلیارد تومان از محل نیت واقفان برای تجهیز بیمارستان‌ها و دارو و درمان هزینه می‌شود، افزود: تجهیز بیمارستان امام خمینی ساری، ویزیت رایگان در یکی از بیمارستان‌های قائم‌شهر، تجهیز مدرسه موقفه کنی قائم‌شهر، پرده‌برداری از 12 ضریح امامزادگان،کلنگ‌زنی موقوفات با نیات خیرخواهانه از جمله پروژه‌های دهه گرامیداشت هفته وقف است.

حیدری برپایی نمایشگاه از دستاوردهای اوقاف مازندران در مصلاها و امام‌زاده‌های شاخص، برپایی محافل قرآنی در سطح بقاع و اماکن متبرکه، اعزام مبلغان برای تشریح دستاوردهای اوقاف، برگزاری زیارت از راه دور پیامبر اکرم (ص) و سبط اکبرش امام حسن مجتبی در 230 بقعه را از دیگر برنامه های اوقاف مازندران در هفته وقف برشمرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از رونمایی اسناد موقوفات شاخص استان در چهار روستای بزرگ شهرستان بابل و چند شهر مازندران خبر داد و تصریح کرد: حدود 12 هزار از رقبات مازندران دارای سند مالکیت شدند.

حیدری تصویب بودجه اعتباری برای بقاع و اماکن متبرکه،جذب 105 خادم ثابت در 20 بقعه شاخص جهت کمک به دولت برای اشتغال جوانان را از دیگر برنامه‌های اوقاف و امور خیریه مازندران برشمرد و گفت: با توجه به اینکه بیشتر موقوفات مازندران وقف سیدالشهدا هستند نیاز است با اطلاع‌رسانی دقیق توسط رسانه ها،وقف‌های جدید در راستای تامین هزینه دانشجویان، ازدواج جوانان، درمان بیماران صعب العلاج و کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت باشد.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت