صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل تعاون مازندران:

اولین جشنواره « رسانه و رفاه اجتماعی» در مازندران برگزار می شود

كد خبر : ۱۵۱۱۷ /  تاریخ انتشار:۲۶ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه اولین جشنواره رسانه و رفاه اجتماعی در استان برگزار می شود بر لزوم حضور پر شور خبرنگاران مازنی در این جشنواره تاکید کرد.
اولین جشنواره « رسانه و رفاه اجتماعی» در مازندران برگزار می شود
شمال آنلاین- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه اولین جشنواره رسانه و رفاه اجتماعی در استان برگزار می شود بر لزوم حضور پر شور خبرنگاران مازنی در این جشنواره تاکید کرد.

به گزارش شمال آنلاین، کامران اصغری بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران از برگزاری اولین جشنواره «رسانه و رفاه اجتماعی» با هدف ایجاد ارتباط سازنده میان خبرنگاران و سیاستگذاران حوزه رفاه اجتماعی در کشور خبر داد و اظهار داشت: موضوعات و اولویت‌های جامعه بعضا ممکن است از سوی سیاستگذاران نادیده گرفته شود و خبرنگاران با برجسته‌کردن و پرداختن به مسائل اجتماعی و پیگیری و مطالبه رسیدگی به آنها، نقش غیرقابل انکاری در مراحل مختلف سیاستگذاری، به‌ویژه سیاستگذاری رفاهی دارند.

وی افزود: معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌ عنوان یکی از بازیگران اصلی در حوزه مبارزه با فقر، مصمم است از اصحاب رسانه که در برجسته‌کردن عوامل موثر در ایجاد فقر و نیز نقد رویه‌ها و سازوکارهای اجرایی ایجادکننده یا افزایش‌دهنده فقر می‌کوشند، تقدیر نماید.

اصغری یکی از پیوندهای میان خبرنگاران و حوزه سیاستگذاری اجتماعی را مطالبه‌گری خبرنگاران برای در دستورکار ماندن مسائل اجتماعی دانست و افزود: «با برگزاری نخستین جشنواره رسانه و رفاه اجتماعی، قصد داریم ضمن برقراری تعامل موثرتر میان خبرنگاران و دستگاه سیاستگذاری، آثار خبرنگاران را در محورهای جشنواره، گردآوری و مستند نماییم.

وی ادامه داد: مستندسازی آثار خبرنگاران در حوزه‌های مختلف اجتماعی می‌تواند چشم‌انداز گسترده‌تری از مسائل، اولویت‌ها و حساسیت‌های اجتماعی به‌ویژه در زمینه سیاستگذاری کاهش فقر در پیش چشم ما بگشاید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: هر خبرنگار می‌تواند حداکثر ۲ اثر خود را در محورهای مشخص‌شده‌ به دبیرخانه جشنواره ارسال کند. فرم شرکت در جشنواره و مقررات از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سایت خبری تحلیلی تامین ۲۴ به آدرس www.tamin۲۴.ir و سایت این اداره کل قابل دسترسی است.

اصغری بیان داشت: امیدواریم با سبک خاصی که از خبرنگاران مازنی می شناسیم با حضور پر شور در این جشنواره رسانه ها و خبرنگاران استان مانند همیشه جزو برترین ها باشند.

گفتنی است مراسم اختتامیه این جشنواره نیز ۲۵ مهرماه همزمان با روز جهانی مبارزه با فقر برگزار خواهد شد. شایان ذکر است نخستین جشنواره «رسانه و رفاه اجتماعی» در ۸ محور نقد سیاست‌های غلط اجرایی درحوزه فقرزدایی، تاثیر بیکاری در افزایش فقر و بزهکاری، نقش فقر در افزایش اعتیاد و تاثیر آن برخانواده، افزایش آمار طلاق، افزایش حاشیه‌نشینی، تغییرات اقلیمی و مهاجرت از روستاها به شهرها، زندگی زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست، نقش فقر در افزایش کودکان کار و معلولیت در حال برگزاری است و علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره تا تاریخ ۱۰ مهرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت