صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران مطرح کرد

آمار بالای مبتلایان دیابتی در دو استان تهران و مازندران

كد خبر : ۱۵۰۷۵ /  تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه استان تهران و مازندران بالاترین آمار مبتلایان دیابتی را در کشور دارند گفت: بر اساس آمار شهرستان بابلسر از بیشترین بیمار دیابتی برخوردار است.

آمار بالای مبتلایان دیابتی در دو استان تهران و مازندران

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه استان تهران و مازندران بالاترین آمار مبتلایان دیابتی را در کشور دارند گفت: بر اساس آمار شهرستان بابلسر از بیشترین بیمار دیابتی برخوردار است.

به گزارش شمال آنلاین، دکتر محمد خورشیدی در نشست تخصصی سیاست گذاران سلامت در حوزه دیابت اظهار داشت: دیابت بزرگترین اپیدمی تاریخ است که بیش از 415 میلیون نفر در جهان درگیر این بیماری هستند.

وی افزود: ایران پس از پاکستان و مصر سومین کشور به لحاظ مرگ و میر ناشی از عوارض دیابت است.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران به افزایش مصرف انسولین در استان اشاره کرد و گفت:از سال 92 تا95 بیماری دیابت رشد قابل توجه ای داشته است.

وی افزود: 75 هزار نفر از بیماران تحت پوشش پزشک خانواده معادل 8 درصد از جمعیت شهری از بیماری دیابت رنج می برند.

خورشیدی گفت: از سال 89 تا 95 مصرف داروی تزریقی در بیماران دیابتی  چهار برابرافزایش داشته است.

وی افزود: توانمند سازی،پزشکان خصوصی یکی از راهکارهای کم هزینه در حوزه دیابت توانمند سازی پزشکان است.
خورشیدی به رشد 77 درصد نسخه نویسی در حوزه دیابت اشاره کرد و گفت: نسخه تزریقی برای بیماران دیابتی در سال گذشته 4برابر افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه استان تهران و مازندران بالاترین آمار مبتلایان دیابتی را در کشور دارند ادامه داد:  بر اساس آمار شهرستان بابلسر از بیشترین بیمار دیابتی برخوردار است.
خورشیدی از پرداخت 14 میلیارد تومان هزینه دارویی دیابت در سال 95 از سوی تامین اجتماعی خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود با توجه به شیوع این بیماری در 10 سال آینده  پرداخت هزینه در حوزه دیابت 10 برابر افزایش پیدا کند .
خورشیدی از خرید راهبردی خدمات سلامت به عنوان راهکار در این حوزه اشاره کرد و افزود: می طلبد این اقدام بصورت همگانی و یک وظیفه ملی در جهت راهکار پیشگیری از دیابت در جامعه نهادینه شود.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران ادامه داد: فرهنگ سازی و آموزش و آموزش توانمند سازی و بکارگیری پزشکان عمومی را از راهکارهای مقابله با بیماری دیابت عنوان کرد.


وی خواستار ایجاد کلینیک های ویژه در سطح 2 و 3 در جهت جلوگیری از این بیماری شد و گفت: راهکارهایی اتخاذ شود تا این بیماری جزء بیماری های خاص تلقی شود.

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت