صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
معاون دفتر غیرواگیر وزارت بهداشت خبر داد

پوشش 70 درصدی درمان بیماران دیابتی تا سال 2018

كد خبر : ۱۵۰۷۳ /  تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- معاون دفتر غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: تلاش داریم تا سال 2018 پوشش درمانی بیماران دیابتی را به 70درصد برسانیم و افرادی که مبتلا هستند را کاملا شناسایی و تحت کنترل قرار گیرند.
پوشش 70 درصدی درمان بیماران دیابتی تا سال 2018
شمال آنلاین- معاون دفتر غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: تلاش داریم تا سال 2018 پوشش درمانی بیماران دیابتی را به 70درصد برسانیم و افرادی که مبتلا هستند را کاملا شناسایی و تحت کنترل قرار گیرند.

به گزارش شمال آنلاین، علیرضا مهدوی در نشست تخصصی سیاستگذاران سلامت در حوزه دیابت در هتل بادله گفت: دیابت یکی از بیماری های مهم در دنیای امروز است که بسیاری از افراد را درگیر کرد که باید با اجرای برنامه های دقیق در حوزه سلامت گام اساسی درزمینه کنترل و کاهش آن برداریم.

وی افزود: ارائه سند ملی غیرواگیر و سیاست های کلی وزارت بهداشت با 9هدف در راستای کنترل و کاهش دیابت درکشور تدوین شد تا بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

مهدوی بیان داشت: هدف اصلی ما از برگزاری همایش و تدوین سند ثابت نگه داشتن مبتلایان، کنترل و کاهش بیماران است که باید هزینه ها را نیز با تحت پوشش قرار دادن بیماران به بیمه های درمانی، را کاهش دهیم.

نیمی از بیماران دیابتی از بیماری خود اطلاع ندارند

معاون دفتر غیرواگیر وزارت بهداشت اذعان داشت: نیمی از بیماران دیابتی از بیماری خود اطلاع ندارند و نیمی دیگر نیز درمان مطلوب دریافت نمی کنند که باید در زمینه افزایش رضایتمندی، ارائه خدمات، و کاهش دیابت همه استان ها برنامه منظم و منسجمی ارائه دهند.
مهدوی افزود: تلاش داریم تا سال 2018 پوشش درمانی بیماران دیابتی را به 70درصد برسانیم و افرادی که مبتلا هستند را کاملا شناسایی و تحت کنترل قرار گیرند.
وی گفت: در سامانه ثبت بیماری درزمینه افزایش خدمات و ملزوماتی که نیاز بیماران است 23استاندارد تعریف شد و همچنین ارائه خدمات غربالگری و بیماریابی و مراقبت در قالب سامانه پرونده الکترونیک بخشی از برنامه های وزارت بهداشت در حوزه کنترل دیابت بود.
وی خاطرنشان کرد: درراستای خدمات نوین غیرواگیر،افراد بالای 40سال از نظر سکته های قلبی خطرسنجی می شوند که با آموزش خودمراقبتی تلاش می شود این بیماری ها را کنترل کنیم.
این مسئول بهداشتی ادامه داد: در طرح تحول سلامت هرفردی باید خدماتی را دریافت کند که خدمات دیابتی به افرادبالای 30سال ارائه می شود که در این راستا پزشکان خانواده نقش مهمی در کنترل بیماری دارند.اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت