صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

8 بیمارستان مشاوره تغذیه در مازندران وجود دارد

كد خبر : ۱۵۰۷۰ /  تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در مازندران تنها 8 بیمارستان مشاوره تغذیه وجود دارد خواستار راه اندازی مرکز جامع دیابت در کلینیک شهروند شد.
8 بیمارستان مشاوره تغذیه در مازندران وجود دارد
شمال آنلاین- معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در مازندران تنها 8 بیمارستان مشاوره تغذیه وجود دارد خواستار راه اندازی مرکز جامع دیابت در کلینیک شهروند شد.

به گزارش شمال آنلاین، محمد رضا مردانشاهی در نشست تخصصی  سیاست گذاران سلامت در حوزه دیابت اظهار داشت: ثابت نگه داشتن دیابت  و چاقی و همچنین کنترل آن از اهداف مهم دانشگاه علوم پزشکی مازندران به شمار می آید.

فعالیت 17 کلینیک تخصصی دیابت درمازندران

وی با بیان اینکه 17 کلینیک تخصصی دیابت در استان فعال است، افزود: برآنیم این تعداد کلینیک را ارتقاء دهیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: از 24 بیمارستان دولتی استان 21 بیمارستان قابلیت راه اندازی کلیینک تخصصی را دارد.

وی شمار کارشناسان تغدیه در کلینیک ها را 8 نفر اعلام کرد و افزود: در هر بیمارستانی به ازای هر 50 تخت نیازمند یک کارشناس تغذیه در حوزه دیابت است.

6 هزار و 554 بیمار دیابتی در سال گذشته شناسایی شده است

مردانشاهی گفت: آموزش پزشک خانواده در جهت پیشگیری و کنترل قند خون و دیابت از اهداف مهم در حوزه درمان است.

وی، با بیان اینکه در سال گذشته 6 هزار 554بیمار دیابتی شناسایی شده است، گفت: سه برنامه کوتاه مدت، دراز مدت و بلند مدت در حوزه سلامت تدوین شده است.

مردانشاهی با اشاره به اینکه در مازندران تنها 8بیمارستان مشاوره تغذیه وجود دارد خواستار راه اندازی مرکز جامع دیابت در کلینیک شهروند شد.

وی گفت: براساس مطالعات بار مراجعات زنان نسبت به مردان در کلینک های تخصصی دیابت بیشتر است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از فعالیت انجمن دیابت در مازندران خبر داد و افزود: ارتقای کیفیت استانداردسازی، فعال کردن مشاوران تغذیه از ضروریات مهم در این حوزه است.

وی در ادامه از فعال سازی کلینیک تخصصی دیابت در بیمارستان تامین اجتماعی استان خبر داد و گفت: کلینیک تخصصی دیابت در بیمارستان های شهدای زیرآب و کلاردشت راه اندازی شد و بیمارستان های امام علی و 17 شهریور آمل نیز در نوبت راه اندازی کلینیک قرار گرفتند.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت