صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
به یاد شهید حججی که زندگی اش وقف کتاب بود؛

ایستگاه های نذر کتاب در کتابخانه های عمومی مازندران برپا شدند

كد خبر : ۱۵۰۶۱ /  تاریخ انتشار:۱۵ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید محسن حججی اقدام به اجرای طرح نذر کتاب کرد.
ایستگاه های نذر کتاب در کتابخانه های عمومی مازندران برپا شدند
شمال آنلاین- اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید محسن حججی اقدام به اجرای طرح نذر کتاب کرد.

به گزارش شمال آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به برپایی ایستگاه های نذر کتاب در کتابخانه های عمومی اظهار داشت: هدف از اجرای طرح نذر کتاب در کتابخانه های عمومی مازندران، بزرگداشت یاد و تداوم راه شهید محسن حججی که زندگی خود را وقف کتاب و ترویج مطالعه مفید کرده بود، می باشد.

وی افزود: سبک زندگی شهید حججی بر پایه آگاهی بخشی به جامعه و بصیرت افزایی با ابزار کتاب و روش مطالعه بوده و همت و پشتکار مثال زدنی این شهید والامقام که در شرح حال زندگی ایشان مطرح شده است، نشان دهنده درک عمیق فرهنگی و بصیرت سرشاری بوده که در نهایت به مسیر جهاد و شهادت ختم گردید.

ولی پور با بیان اینکه مرام و منش و روش زندگی شهدا باید الگوی جامعه قرار گیرد، بیان داشت: مردم باید بدانند که قهرمان ملی آنها که در عنفوان جوانی برای دفاع از کیان ملت به شهادت می رسد و تا این حد عزت یافته و مورد توجه قرار می گیرد، تا چه اندازه دغدغه کتاب و کتابخوانی داشته و سعادت جامعه را به چه روشی و با چه پشتکاری پیگیری می کرده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران ادامه داد: طرح نذر کتاب به یاد شهید حججی برای آشنایی با این سبک از زندگی و تداوم راه این شهید عزیز و بیعتی فرهنگی با ایشان به اجرا در آمد و امیدواریم به برکت یاد و به تأسی از سیره شهدا بخصوص شهید حججی، فرهنگ کتابخوانی با اجرای این طرح ها به اولویت فرهنگی مردم تبدیل شود.

گفتنی است ایستگاه های نذر کتاب در تمامی کتابخانه های عمومی استان مازندران از ساعت 10 الی 17 تا پایان شهریور دائر هستند و در نمازهای جمعه نیز برپا می شوند.

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت