صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

قطار گردشگری خطه شمال راه‌اندازی شد

كد خبر : ۱۵۰۶۰ /  تاریخ انتشار:۱۵ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیرکل راه‌آهن شمال با اشاره به توسعه خطوط حمل و نقل ریلی در استان گفت: قطار گردشگری خطه شمال راه‌اندازی شد.

قطار گردشگری خطه شمال راه‌اندازی شد

شمال آنلاین- مدیرکل راه‌آهن شمال با اشاره به توسعه خطوط حمل و نقل ریلی در استان گفت: قطار گردشگری خطه شمال راه‌اندازی شد. هبه گزارش شمال آنلاین به نقل از ایرنا «یوسف گران‌پاشا» اظهار داشت: راه‌آهن نقش مهمی در جابه‌جایی مسافر و کالا دارد که ریل باس جدید با هزینه 25 میلیارد تومان از پل سفید به گرگان به ناوگان حمل مسافر اضافه شد.

مدیرکل راه‌آهن شمال با اشاره به توسعه خطوط حمل و نقل ریلی در استان گفت: قطار گردشگری خطه شمال راه‌اندازی شد.

وی افزود: میزان جابه‌جایی مسافر روزانه 4500 تا 5 هزار نفر بود که با اضافه شدن این ریل باس به 7هزار و 500 مسافر می‌رسد.

مدیرکل راه‌آهن شمال بیان کرد: در زمینه بازسازی و بهسازی خطوط  اقدامات موثری صورت گرفت که 1800 متر در بندر امیرآباد ریل‌گذاری شد که با تکمیل رورو کشتی از اوکتائو وارد بندر شده و از بندر با قطار به بندرعباس تحویل داده می‌شود.

گران پاشا گفت: 2 باکس زیرگذر در 20 متری اول و دوم، پل دورآب از بهشهر به نکا هفته بعد افتتاح می‌شود و نیروگاه نکا جهت حمل مازوت بازسازی و بهسازی شد.

وی با بیان این‌که از مرز ترکمنستان و بندر امیرآباد نیز از راه ‌اینچه‌برون حمل ‌و نقل و ارتباط با آسیای میانه بیشتر و ظرفیت سرمایه‌گذاری افزایش یافت و با افزایش خطوط ریلی می‌توان مراکز صنعتی مهم را به شبکه ریلی متصل کرد افزود: 400 کیلومتر طول راه‌آهن شمال است که به طور متوسط 16 رام قطار به حمل و نقل و جابه‌جایی می‌پردازد.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت