صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران:

اوقاف در حوزه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی فعالیت‌های اثرگذاری دارد

كد خبر : ۱۵۰۵۷ /  تاریخ انتشار:۱۵ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه اوقاف در حوزه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی فعالیت‌های اثرگذاری دارد، گفت: پروژه‌های عمرانی موقوفات و بقاع متبرکه موجب ایجاد اشتغال در جامعه می‌شود.
اوقاف در حوزه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی فعالیت‌های اثرگذاری دارد
شمال آنلاین- مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه اوقاف در حوزه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی فعالیت‌های اثرگذاری دارد، گفت: پروژه‌های عمرانی موقوفات و بقاع متبرکه موجب ایجاد اشتغال در جامعه می‌شود.

به گزارش شمال آنلاین ، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در نخستین جلسه منطقه‌ای اندیشه‌ورز ویژه مدیران روابط عمومی ادارات‌کل اوقاف و امور خیریه استان‌های مازندران، گیلان و گلستان که به میزبانی روابط عمومی اوقاف مازندران برگزار شد، اظهار کرد: روابط عمومی در یک اداره از جایگاه مهم و بالایی برخوردار است و از نظر بنده ادارات شاخص شهرستان‌ها باید دارای یک نماینده روابط عمومی باشند.

اجرای امینانه نیت واقف وظیفه شرعی و قانونی اوقاف است

وی با بیان اینکه هزینه‌کردهای اوقاف در اجرای امینانه نیت واقف باید اطلاع‌رسانی شود و این وظیفه روابط عمومی است، افزود: عملکرد هر دستگاهی توسط روابط عمومی و رسانه‌ها باید به اطلاع مردم رسانده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ارسال پیامک، تولید خبر، انتشار تصاویر، طرح‌های تبلیغی و... را از فعالیت‌های روابط عمومی دانست و بیان کرد: جایگاه روابط عمومی در هر دستگاه باید مشخص شود تا این واحد اثرگذار بتواند با قدرت فعالیت کند.

حیدری با اشاره به اینکه اوقاف در حوزه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی فعالیت‌های اثرگذاری دارد، گفت: پروژه‌های عمرانی موقوفات و بقاع متبرکه موجب ایجاد اشتغال در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها فکر می‌کنند اوقاف فقط پول می‌گیرد اما اینطور نیست بلکه اوقاف پول‌های گرفته را در راستای نیت واقف هزینه می‌کند، اضافه کرد: اجرای امینانه نیت واقف وظیفه ذاتی، شرعی و قانونی اوقاف است که به نحو احسن این اقدام را انجام  می‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه فعالیت‌های عظیم فرهنگی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه انجام می‌شود که باید اطلاع‌رسانی شود، خاطرنشان کرد: مسؤولان روابط عمومی از ظرفیت رسانه ملی، روزنامه‌های، فضاهای مجازی، خبرگزاری‌ها و... برای ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف بهره‌گیری کنند.

حیدری با تاکید بر اینکه زبان روابط عمومی باید زبان گویا و همه‌فهم باشد، تصریح کرد: برخی از موقوفات استان مازندران دارای قدمتی به ارزش 737 سال هستند که این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است و رسانه‌ها می‌توانند از آن به خوبی بهره‌گیری و معرفی کنند.

وی بر ترویج ایجاد وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه تاکید کرد و افزود: روابط عمومی با کمک رسانه‌ها می‌تواند نیازهای روز جامعه را برای ایجاد وقف‌های جدید تبلیغ و فرهنگ‌سازی کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بهترین راهبرد جلسه منطقه‌ای اندیشه‌ورز را تبادل تجربیات، انتقال تفکرات و همفکری‌های بیشتر دانست و گفت: اینگونه جلسات به نزدیک شدن روابط عمومی‌های اوقاف برای هم‌افزایی‌های بیشتر، بالا بردن دانش یکدیگر و افزایش سطح مهارت کمک می‌کند.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت