صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

استاندار باید در سطوح ملی تجربه داشته باشد

كد خبر : ۱۵۰۹۳ /  تاریخ انتشار:۲۱ شهریور ۱۳۹۶ /  اخبار / سیاسی ايميل چاپ

شمال آنلاین: معاون حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: استاندار باید در سطوح ملی تجربه داشته باشد.

استاندار باید در سطوح ملی تجربه داشته باشد

شمال آنلاین: معاون حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: استاندار باید در سطوح ملی تجربه داشته باشد.

 

به گزارش خبرگزاری موج، سید هادی حسینی پیرامون شاخصه‌های استاندار خوب، گفت: استاندار کسی است که اداره استان از صفر تا صد با توجه به اختیاراتی که دولت به استانداران تنفیذ کردند در اختیارش است بنابراین استاندار مدیری به مانند دیگر مدیران استان نیست زیرا اختیارات وسیعی دارد بنابراین اهمیت استاندار بسیار بالا است.

نماینده سابق مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار باید جامع نگر باشد و به همه جنبه‌های توسعه‌ای استان توجه کند زیرا مدیریت استان موضوعی فرابخشی است و صرفا به موضوع محیط زیست، فرهنگ، کشاورزی، صنعت و .. محدود نمی‌شود

وی با بیان اینکه نیاز است استانداری انتخاب شود که تجربیاتی در سطح ملی داشته باشد، افزود: استاندار مناسب باید عناوین مختلفی را در سطوح شهرستانی، استانی و ملی تجربه کرده باشد زیرا اگر تجربه در سطوح ملی را نداشته باشد ممکن است در تصمیم گیری‌ها دچار اشتباه شود.

حسینی تصریح کرد: این به آن معنی نیست که استاندار همه مسائل را بلد باشد. بلکه باید سطوح مختلف را طی کرده باشد و تجربه کافی داشته باشد. استاندار باید دید وسیع تری نسبت به یک مدیر شهرستانی داشته باشد زیرا می‌خواهد ضمن اینکه پیش برنده مسائل جاری باشد، برای آینده استان نیز برنامه ریزی داشته باشد یعنی یک نگاه کلان‌تری داشته باشد و فردای مردم استان را هم ببیند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات استان مازندران عدم نگاه به آینده است، افزود: نبود دید آینده نگر موجب شده است بسیاری از مراکز تولیدی و صنعتی ما تعطیل شود. نظام کشاورزی و نظام بازرگانی ما آسیب جدی ببیند.

حسینی افزود: استاندار باید در دو سطح مدیریت کند، اول اینکه امروز را بر اساس دانش دیروز خود مدیریت کند و از طرفی یک نگاه عمیق و نگاه گسترده‌ای به فردا داشته باشد.

معاون وزیر ارشاد افزود: مازندران ویژگی‌هایی از جمله ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر دارد و استاندار مازندران باید یک توان فراملی داشته باشد و قدرت ارتباط با آن کشورها و همچنین جذب سرمایه را داشته باشد و بتواند بستر توسعه اقتصادی را مهیا کند، این بستر هم از حیث امنیت سرمایه گذاری است و هم جذب سرمایه گذار باشد.

سید هادی حسینی در پایان افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های استاندار این است که اخلاقمدار باشد و باید تجربه در سطوح مختلف اعم از منطقه‌ای، استانی و کشوری را داشته باشد.

نظرات 

 
0 سمنان
با سلام احتمالا گزينه قوي براي استانداري مازندران بچه محل رئيس جمهور خواهد بود سيد طاهر طاهري
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت