صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

خدمت شهيد به بشريت والاترين خدمت بوده است

كد خبر : ۱۶۰۲۶ /  تاریخ انتشار:۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ /  اخبار / اجتماعی ايميل چاپ

شمال آنلاین:نماينده ولي فقيه ، معاون رئيس جمهور و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران در يادواره 3 هزار و 300 شهيد ارتش مازندران گفت: خدمت شهيد به بشريت والاترين خدمت بوده است.
خدمت شهيد به بشريت والاترين خدمت بوده است
شمال آنلاین:نماينده ولي فقيه ، معاون رئيس جمهور و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران در يادواره 3 هزار و 300 شهيد ارتش مازندران گفت: خدمت شهيد به بشريت والاترين خدمت بوده است.
  حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد علي شهيدي نماينده ولي فقيه ، معاون رئيس جمهور و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شامگاه پنج شنبه ششم ارديبهشت ماه در يادواره 3 هزار و 300 شهيد ارتش استان مازندران كه در مصلاي جمعه شهرستان جويبار برگزارگرديد
در سخناني با بيان اينكه زنده نگه داشتن ياد و نام شهدا كمتر از شهادت نيست گفت:حفظ آرمان ها و اهداف شهيدان اجر شهيد را به همراه خواهد داشت.
حجت الاسلام شهيدي با اشاره به اينكه واژه شهيد از ميان همه واژه ها و كلمات از قداست ، ويژه گي و احترام خاصي در جامعه اسلامي ما برخوردار است اظهارداشت:اين احترام و عزت از معنا شكل گرفته و با فرهنگ اسلامي ما همخواني دارد.
حجت الاسلام شهيدي با اشاره به اهميت و جايگاه شهيد و شهادت در جامعه عنوان كرد:شهيد براي خاطر اعتقادش، حمايت و دفاع دينش و كشورش به ميدان نبرد حق عليه باطل قدم گذاشت و به شهادت رسيد و بقينا اين افراد از مقام والايي برخوردار هستند.
وي با اشاره به آيه الذين امنوا و هاجرو و جاهدوا في سبيل ا.... اظهارداشت:شهدا كساني هستند كه جان و مال شان را فدا كردند و از تمام هستي خود گذشتند و سعادتمند و رستگار شدند.
نماينده ولي فقيه ، معاون رئيس جمهور و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران افزود: در فقه اسلامي نيز براي شهيد احترام قائل هستيم كه اگر كسي در جبهه به شهادت برسد با لباس و با همان حالت دفن مي كنند و اين احترام و بزرگي و عظمت همان مقام و جايگاه ارزشي شهيد در جامعه اسلامي محسوب مي گردد.
حجت الاسلام شهيدي با اشاره به فرمايشات رسول اكرم(ص) كه فرمود شفاعت ما به سه گروه پيامبران ، علماء و شهدا مي رسد گفت: كلام در وصف و مقام و ارزش شهيد قاصر است.وي گفت ، جامعه اي خوشبخت و سعادتمند است كه در آن جامعه مقاومت ، ايثار و شهادت نهادينه شده باشد.
حجت الاسلام شهيدي عنوان كرد: خدمتي كه شهيد به بشريت كرده است والاترين خدمت بوده و هيج گروهي نتوانستند انجام دهند و آسايش و امنيت امروز ما به بركت ايثار و مجاهدت اين عزيزان است.
وي گفت: با برگزاري چنين يادواره هايي ، خدمتي كه شهدا به جامعه بشري كرد ه اند ارج نهاده و يادشان را زنده نگه داريم و به سفارشات معمار كبير انقلاب اسلامي و مقام معظم رهبري در خصوص حفظ و صيانت از آرمان شهدا و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و نهادينه كردن اين فرهنگ در جامعه كوشا باشيم.
وي تصريح كرد: با تبعيت از فرهنگ ايثار و شهادت در جبهه ها پيروز شديم و بر مشكلات غلبه كرديم.
اين مسئول اظهارداشت: اگر جوانان ما با دست خالي در مقابل تجهيزات جنگي دشمنان به پيروزي رسيدند نشأت گرفته از فرهنگ 1400 سال قبل امام حسين(ع) بوده است كه به جوانان ما فرهنگ فداكاري و رشادت و از خودگذشتگي آموخت.
حجت الاسلام شهيدي افزود:تقديم 230 هزار شهيد،بيش از 570 هزار جانباز و آزاده در كشور بيانگر اين است كه دشمنان ما بويژه آمريكا و اسرائيل درك نمي كنند كه با چه جامعه اي مبارزه مي كنند.
وي افزود: تا زماني كه فرهنگ جهاد،مقاومت ، ايثار و شهادت در جامعه ما حكمفرما است دسيسه ها و گزينه هاي روي ميز دشمنان ناكارآمد خواهد بود چرا كه ما امام حسين(ع) ، ابالفضل العباس(ع) و گزينه شهادت را داريم.
حجت الاسلام شهيدي عنوان كرد: خانواده هاي شهدا گنجينه بزرگي هستند و بايد حفظ شوند لذا دلجويي و تكريم و ديدار از آنان را فراموش نكنيم.
نماينده ولي فقيه ، معاون رئيس جمهور و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران در بخش ديگري از سخنان خود از جانبازان بعنوان شهداي زنده ياد كرد و گفت: احترام به اين عزيزان بر همه ما واجب و لازم است چرا كه آنان هر روز شهيد مي شوند و مايه افتخار و عزت كشور ما هستند.
وي در پايان از دست اندركاران اين يادواره قدرداني كرد.
در اين يادواره خانواده هاي معظم شهدا،ايثارگران، مظلومي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران،مشاور استاندار در امور ايثارگران،امير سرتيپ دوم ستاد معمارباشي ، مسئولين و جمع زيادي از مردم انقلابي و ولايي جويبار حضورداشتند.
گفتني است نوه شهيد معظم زيارلاريمي در بدو ورود به نماينده ولي فقيه ، معاون رئيس جمهور و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران خير مقدم گفت.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت