صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

مرگ ياسمن‌زهرای 3.5 ساله و بروز موجی از نگرانی‎‌ها در جامعه

كد خبر : ۱۵۳۷۸ /  تاریخ انتشار:۱۵ آبان ۱۳۹۶ /  اخبار / اجتماعی ايميل چاپ

شمال آنلاین:ياسمن زهرا دختر معصوم و پاك 3.5 ساله نكایی است كه 6 آبان امسال از ميان ما رفت، اما فضای مجازی و برخی اظهارنظر افراد مردم در مورد چگونگی مرگ اين كودك ما را بر آن داشت تا گفت‌وگویی كوتاه با خانواده اين كودك معصوم داشته باشيم.
مرگ ياسمن‌زهرای 3.5 ساله و بروز موجی از نگرانی‎‌ها در جامعه
شمال آنلاین:ياسمن زهرا دختر معصوم و پاك 3.5 ساله نكایی است كه 6 آبان امسال از ميان ما رفت، اما فضای مجازی و برخی اظهارنظر افراد مردم در مورد چگونگی مرگ اين كودك ما را بر آن داشت تا گفت‌وگویی كوتاه با خانواده اين كودك معصوم داشته باشيم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، مرگ یاسمن‌زهرا، این کودک سه و نیم ساله و مقصر دانستن پزشک یا بیمارستان از سوی برخی از مردم در فضای مجازی، این روزها سبب بروز موجی از نگرانی‌ها در جامعه شده است و بسیاری از مردم و حتی برخی از کادر پزشکی و درمانی، خواستار مشخص شدن علت این مرگ شده‌اند.

وجود فرزند خردسال در خانه برای پدر و مادر از حساسیت بالایی برخوردار است و در این بین بروز بیماری فرزند خردسال در هر شرایطی موجب نگرانی والدین می‌شود تا در اسرع وقت برای درمان وی اقدام کنند.

زندگی یاسمن‌زهرای سه و نیم ساله نکایی، این دختر شاد و شیرین‌زبان هم مانند همه دختران خردسال روزگار ما می‌گذشت تا اینکه روز شنبه پنجم آبان ماه، با بروز حالت تهوع و تکرار این حالت در این کودک معصوم، زندگی‌اش طور دیگری ورق خورد و سرانجام این مسأله، به مرگ وی منجر شد.

ماجرا از این قرار است که روز شنبه پنجم آبان ماه، خانواده یاسمن‌زهرا با حالت تهوع این دختر شیرین‌زبان به عنوان تنها دختر خانواده مواجه شدند و تکرار دفعات این مسأله موجب شد تا مادر، وی را برای درمان به نزد پزشک عمومی شهرستان برده و تحت درمان قرار دهد، اما انگار سرنوشت برای این کودک طور دیگری رقم خورده بود.

*شرح ماجرا از زبان پدر

عبدالله حبیبی پدر یاسمن‌زهرای سه و نیم ساله در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا در مورد چگونگی این ماجرا می‌گوید: صبح روز شنبه پنجم آبان ماه، یاسمن‌زهرا دچار تهوع خشک شد، بی‌قرار بود و اشتها به غذا نداشت.

فکر کردیم که یک حالت تهوع معمولی است اما این حالت چند بار تکرار شد در همین زمان که یاسمن‌زهرا بی‌حال و بی‌قرار بود، مادرم هم با افت فشار مواجه شد و نگرانی ما را بیشتر کرد که مشغول درمان مادرم شدیم و یاسمن‌زهرا با مادرش در منزل ماند.

حوالی بعدازظهر بود که مادر یاسمن‌زهرا با من تماس گرفت که بچه حالش بدتر شده است و برای درمان به نزد پزشکی که بارها خود یاسمن‌زهرا، خانواده و اطرافیان برای مداوا به نزدشان رفته‌ایم و درمان شدیم، مراجعه کردند و با تزریق آمپول و مداوای سرپایی به منزل برگشتند.

بعد از اینکه من به خانه آمدم، همسرم هم دچار بیماری شد و بی‌حال شدند که وی را برای مداوا به بیمارستان امام حسین(ع) نکا برای مداوا منتقل کردیم و در همین حین یاسمن‌زهرا همچنان بی‌حال بود، همسرم سرم وصل شد و تحت درمان قرار گرفت و با توجه به اینکه یاسمن‌زهرا خیلی بی‌حال بود از پرستار در مورد اینکه فرزندم خیلی بی‌حال است؛ پرسیدم اما ایشان گفت که از عوارض آمپول است و مشکلی وجود ندارد و با مداوای همسرم به منزل برگشتیم.

حوالی ساعت سه صبح یکشنبه هفتم آبان ماه بود که یاسمن‌زهرا دوباره حالش بدتر شد و مجبور شدیم او را به بیمارستان منتقل کنیم که عمرش به این دنیا نبود و از بین ما رفت.

* منتظر نتیجه کالبدشکافی هستیم

وی در مورد شایعات فضای مجازی و اینکه اعلام شده که  بیمارستان و یا پزشک معالج در این حادثه و اتفاق مقصر هستند، گفت: من و خانواده‌ام، تا حالا با هیچ شخص، گروه و رسانه‌ای در مورد این مسأله صحبت نکرده‌ایم و هر حرفی از جانب ما در فضای مجازی پخش شده است، کذب است.

حبیبی اظهار کرد: نه من و نه خانواده‌ام در مقام پزشک نیستیم و لذا هیچ اظهارنظری در این مورد نداریم و شخص یا نهادی را در مرگ یاسمن‌زهرا مقصر نمی‌دانیم و منتظر نتیجه کالبدشکافی هستیم.

پدر یاسمن‌زهرا افزود: همه اظهارنظرها بعد از نظر پزشکی قانونی است که نظر اولیه 10 روز بعد از فوت و نظریه قطعی پزشکی قانونی سه ماه آینده اعلام می‌شود و تا آن زمان، هیچ اظهارنظری نداریم.

وی با بیان اینکه تا زمان بررسی پرونده در کمیسیون پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی نمی‌توان گفت قصور پزشکی و یا کادر درمانی بوده است، گفت: پزشک قانونی و سازمان نظام‌پزشکی تنها دستگاهی است که می‌تواند به صورت قانونی اظهار نظر کند.

به گزارش فارس، گذشته از چرایی علت قضیه فوت یاسمن‌زهرای عزیز، باید بدانیم در این ساعات غم‌بار که همه در سوگ از دست دادن این عزیز هستیم، صحبت از مقصران و واکاوی علت حادثه، سوگرایی‌های را به همراه دارد که در برخی از موارد دور از انصاف است و جو ملتهب جامعه را تشدید خواهد کرد.

همه ما همچون خانواده یاسمن‌زهرای عزیز، خواهان رسیدگی به این موضوع و بررسی زوایای مختلف این حادثه هستیم تا با بررسی دقیق علت این مسأله از مرگ یاسمن‌زهراهای دیگر جلوگیری شود؛ اما باید بدانیم همه نظریه‌پردازی‌ها و اعلام نظر ما باید براساس کارشناسی‌های انجام شده تیم کارشناسی و پزشک قانونی باشد و به دور از اظهارنظر در مورد مقصر یا مقصران، با دعا برای آرامش و شادی روح این عزیز از دست رفته، اعلام نظر را به نتیجه نهایی پزشک قانونی و سازمان نظام‌پزشکی موکول کنیم.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت