صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری:

تفکیک زباله در مبداء نیازمند بسترسازی فرهنگی است

كد خبر : ۱۶۲۵۸ /  تاریخ انتشار:۱۹ مرداد ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری با بیان اینکه طرح تفکیک پسماند پروژه ای است که نیاز به فرهنگ سازی و آموزش دارد، گفت: این کار همچون کار در معاونت فرهنگی و اجتماعی با هزینه هایی همراه است و درآمدی نمی توان برای آن متصور بود.

تفکیک زباله در مبداء نیازمند بسترسازی فرهنگی است

شمال آنلاین- رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری با بیان اینکه طرح تفکیک پسماند پروژه ای است که نیاز به فرهنگ سازی و آموزش دارد، گفت: این کار همچون کار در معاونت فرهنگی و اجتماعی با هزینه هایی همراه است و درآمدی نمی توان برای آن متصور بود.

به گزارش شمال آنلاین قاسم قاسمی در طلیعه اظهاراتش دست نوشته ای را به مناسبت روز خبرنگار به شرح زیر قرائت کرد:

مشهور است که تاریخ را فاتحان می نویسند، امروز در آستانه روز خبرنگار هستیم، روز مقدس پیوند قلم و کلمات.

و قلمی که خدا به آن سوگند یاد کرده است و قلمی که شریعتی آن را توتم خویش خوانده است.  سر تعظیم فرود می آورم در پیشگاه مقدس آنانی که تقدس قلم و زبان خویش را حفظ کرده و قلمی را به درهمی چند نفروخته اند.  خبرنگارانی که برای فاتحان خبر نگارش نکرده اند و جوهر قلم خویش را خون مردم سرزمین خویش دانسته اند. هم آنانی که زیر بار تهدیدهای زر و زور و تزویر کمر خم نکرده اند.

من این روز را به این خبرنگاران تبریک می گویم و از آنان می خواهم کمک کنند تا صفحه مطبوعات و رسانه های استان را از مواجب بگیران خبرنگار نما پاک نمائیم.

وی در ادامه به حضور یکساله اش در سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری بعنوان نماینده شورای شهر اشاره کرد و افزود: باید به این نکته توجه داشت که جمع آوری، انتقال و دفن زباله اگرچه از وظایف ذاتی سازمان مدیریت پسماند است اما در حال حاضر به اقتضای شرایط این وظیفه ها از عهده سازمان خارج است.

قاسمی در خصوص سوال یکی از اعضای شورا مبنی بر اینکه چرا میزان پسماند های بدست امده از طرح تپش از قرارداد پیمانکار پروژه انتقال و دفن زباله به چهاردانگه کسر نمی شود، گفت: متأسفانه این قرارداد حجمی منعقده شده است و بر اساس تناژ نیست و به همین دلیل نمی توان آن را محاسبه و از قرارداد کم کرد.

وی با بیان اینکه طرح تفکیک پسماند پروژه ای است که نیاز به فرهنگ سازی و آموزش دارد، افزود: این کار همچون کار در معاونت فرهنگی و اجتماعی با هزینه هایی همراه است و درآمدی نمی توان برای آن متصور بود.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری با تأکید بر اینکه سلامت محیط زیست تأثیر فراوانی بر سلامت شهروندان دارد و برای این مهم باید هزینه کرد، اذعان داشت: سازمان با توجه به وضع نابسامان اقتصادی کشور در حال تأمین منابع مالی برای پشتیبانی از طرح تپش و پرداخت حقوق پرسنل است.

وی حمایت همه جانبه از سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری را ضروری قلمداد کرد و خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس، فرماندار، مدیران دستگاه های استانی و شهرستانی و اعضای شورای شهر همگی باید به سازمان کمک کنند تا اهداف طرح تفکیک پسماند محقق شوند.

قاسمی تاکید کرد: باید برای سلامت محیط زیست که تأثیر فراوانی بر سلامت شهروندان دارد، هزینه کرد.

روابط عمومی شورا

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت