صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

باقری معتمد: رئیس فدراسیون نزدیک به ۳۰ هزار دلار به من بدهکار است

كد خبر : ۱۶۰۴۲ /  تاریخ انتشار:۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ /  اخبار / ورزشی ايميل چاپ

شمال آنلاین: دارنده نشان نقره المپیک لندن بیان داشت:مبالغی را نیز از رئیس فدراسیون طلب داشتم که در مجموع نزدیک به ۳۰ هزار دلار رئیس فدارسیون تکواندو باید به من پرداخت کند.

باقری معتمد: رئیس فدراسیون نزدیک به ۳۰ هزار دلار به من بدهکار است

شمال آنلاین: دارنده نشان نقره المپیک لندن بیان داشت:مبالغی را نیز از رئیس فدراسیون طلب داشتم که در مجموع نزدیک به ۳۰ هزار دلار رئیس فدارسیون تکواندو باید به من پرداخت کند.

 

محمد باقری معتمد در پاسخ به این سؤال که تمرینات خود در را در حال حاضر به چه صورت پیگیری می‌کنی، اظهار داشت: خوشبختانه به شدت طبق روال گذشته تمریناتم را پیگیری می‌کنم در طول این مدت برای برگزاری سمینار آموزشی به کشورهای مختلفی سفر کرده‌ام. البته با توجه به اتفاقاتی که در تکواندوی ایران برایم رخ داد، از تیم ملی به دور بوده‌ام و طبق قانون فدراسیون جهانی هر تکواندوکاری که برای کشورش مدال جهانی و المپیک کسب کند به مدت سه سال نمی تواند برای کشور دیگری مبارزه کند. به هر حال با تمام نامهربانی‌هایی که در حق من شده این سه سال تمام شده و حالا می‌توانم برای آینده خودم تصمیم بگیریم.

وی در پاسخ به این سؤال مدتی مباحثی مطرح بود مبنی براینکه از کشورهایی همچون آذربایجان، آمریکا و حتی اروپا پیشنهاداتی داشته‌ای، آیا موضوع جدی بوده یا خیر، گفت: من هنوز در رابطه با پیشنهاداتی که شده هیچ تصمیم جدی نگرفته‌ام. البته پیشنهادهای بسیار جدی را از چند کشور مختلف داشتم و حتی از اروپا نیز پیشنهاداتی را داشتم. متأسفانه با فدراسیون تکواندو مشکلاتی داشتم و آنها اجازه ندادند در تیم ملی کشورم فعالیتم را به صورت جدی ادامه دهم. در حال حاضر نیز یک اختلافاتی بین من و فدراسیون وجود دارد که در حال پیگیری این موضوع هستم.

عضو سابق تیم ملی تکواندوی ایران در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد انتخاب فریبرز عسگری به عنوان سرمربی تیم ملی چیست، بیان داشت: عسگری در بازی‌های المپیک لندن سرمربی تیم ملی تکواندوی ایران بود و او در عرصه مربیگری توانمند است. در طول این سال‌ها تجربیات زیادی را با تکواندوی ایران کسب کرده و علاوه بر این نیز تجربه زیادی را در المپیک لندن به دست آورده است.

نایب قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این سؤال که مشکلات شما با فدراسیون تکواندو در مورد حق و حقوق‌تان سرانجام به کجا رسید، گفت: بنده یک طلبی را از فدراسیون تکواندوی ایران دارم در طول این چند سال پیگیر این موضوع بودم. ابتدای شکایت مدرکی نداشتم و کمیته ملی المپیک با من همکاری نداشت. اما با تمام پیگیری‌هایی که انجام دادم، سرانجام به نتیجه رسیدم و با مدارکی که از کمیته بین‌المللی المپیک دریافت کردم، مشخص شد که هزینه بورسیه باقری معتمد ماهیانه ۲ هزار دلار بوده که این مبلغ از سوی فدراسیون ایران به بنده پرداخت نشده است و خوشبختانه دادگاه پس از پیگیری‌های فراوان فدراسیون تکواندو را به اتهام خیانت در امانت و مسئول پیشین روابط بین‌الملل فدراسیون تکواندو به اتهام جعل متهم شناخته و قرار است رأی صادر شود.

 

معتمد در پاسخ به این سؤال که در مجموع کل بدهی فدراسیون تکواندوی ایران به شما چقدر است، عنوان کرد: با توجه به هزینه بورسیه که ماهانه باید به من پرداخت می‌شد اما نشده، نزدیک به ۱۶ هزار دلار بوده و مبالغی را نیز از رئیس فدراسیون طلب داشتم که در مجموع نزدیک به ۳۰ هزار دلار رئیس فدارسیون تکواندو باید به من پرداخت کند.

دارنده چندین مدال مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نبود برای رفع این مشکل و کشیده شدن این ماجرا به دادسرا اختلافات شما درون خانواده حل می‌شد و کار به اینجا کشیده نمی‌شد، گفت: بنده دوست نداشتم ماجرا به اینجا ختم شود چون برای چند بار از طریق دوستان مشترکی که داشتیم، جلساتی را برگزار کردیم. حتی برای اولین‌بار در یک رستوران جلسه‌ای داشتیم و مبلغ تعیین شد. قرار شد این مبلغ به من پرداخت شود و مشکلات ما حل شود اما این اتفاق رخ نداد حتی پیشنهاد دادند رضایت‌نامه من برای عضویت در تیم ملی کشوری دیگر به من داده شود که من نپذیرفتم. بعد از این ماجرا بنده پرونده را به صورت جدی پیگیری کردم تا به حقم برسم. بار دوم با احسنی‌فروز دبیر فدراسیون تکواندو جلسه‌ای را در مورد این موضوع داشتیم که سر مبلغ به توافق نرسیدیم.  حتی یک بار دیگر در فدراسیون تکواندو برای سومین‌بار جلسه‌ای را برگزار کردیم که دبیر فدراسیون نیز در این جلسه حضور داشت. ابتدای جلسه ما به توافق در مورد مسائلی که مطرح بود نرسیدیم اما همان دوست مشترکی که این جلسه را فراهم کرده بود صحبت‌هایی را مطرح کرد و در پایان بر سر مبلغ به توافق رسیدیم و قرار شد بعد از مسابقات جهانی نوجوانان در تونس طلب من پرداخت شود و مشکل به پایان برسد اما نمی‌دانم که بعد  از جلسه چه اتفاقی رخ داد که همان دوست مشترک پیامکی را به من ارسال کرد که پولادگر از پرداخت مبلغ مورد توافق پشیمان شده است. به هر حال بنده برای اینکه به حقم برسم، مجبور شدم این موضوع را پیگیری کنم که سرانجام کار به اینجا رسید و حالا باید دادگاه رأی نهایی را به زودی صادر کند.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به اتفاقاتی که رخ داد بنده طبق مستنداتی که داشتم، ناچار شدم برای رسیدن به حقم پیگیر موضوع باشم در حال حاضر نیز پرونده تکمیل شده و به احتمال فراوان اول خردادماه دادگاه رأی نهایی را صادر خواهد کرد و باید طبق حکم دادگاه هزینه‌های دادرسی نیز طبق قانون پرداخت شود.

 

معتمد در پاسخ به این سؤال که آیا برای حل و فصل این مشکل مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک پادرمیانی نکردن دو یا به این موضوع ورود نکردند، گفت:‌ متأسفانه مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به هیچ عنوان به این موضوع ورود نکردند تا مشکل حل شود. بنده نیز تکواندوکار گمنامی نیستم و در دنیای این رشته برای خود نام و نشانی دارم. من هم با توجه به رزومه‌ای که دارم، نیاز به حمایت کسی نداشته و ندارم و برای رسیدن به حقم قطعاً پیگیر این ماجرا هستم.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت