صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

انتخابات ساری عرصه باخت مدعیان اخلاق و توسعه شهر

كد خبر : ۱۴۵۳۴ /  تاریخ انتشار:۱۰ خرداد ۱۳۹۶ /  اخبار / یادداشت ايميل چاپ

شمال آنلاین- انتخابات پنجمين دوره شوراى اسلامي شهر ساري در حالي به پايان رسيد كه اين روزها بسياري از دوستان، رقبا و همراهان عزيز در تماس هاى تلفني مكرر خواهان پيوستن اينجانب به خيل معترضين به نحوه برگزاري انتخابات جهت ابطال آن شده اند، اما هر چه مي نگرم چيزي جز پارادوكس گفتاري و رفتاري در اين دوستان نمي بينم.
انتخابات ساری عرصه باخت مدعیان اخلاق و توسعه شهر
شمال آنلاین- انتخابات پنجمين دوره شوراى اسلامي شهر ساري در حالي به پايان رسيد كه اين روزها بسياري از دوستان، رقبا و همراهان عزيز در تماس هاى تلفني مكرر خواهان پيوستن اينجانب به خيل معترضين به نحوه برگزاري انتخابات جهت ابطال آن شده اند، اما هر چه مي نگرم چيزي جز پارادوكس گفتاري و رفتاري در اين دوستان نمي بينم.

شهروندان عزيز ساروي سلام

با وجود شائبه فراواني كه در اين انتخابات وجود داشته و بنده هم از منتقدين به نحوه برگزاري اين انتخابات هستم نه از معترضين، اما در جمع دوستان معترض كه در موضع خود پافشاري دارند عده اي را مي بينم كه خود بيشترين شائبه را در اين انتخابات ايجاد كرده اند و در حالي از تخلفات گسترده و وسيع از انتخابات از جمله خريد و فروش آرا سخن ميگويند كه خود در رديف متهمين همين موضوع هستند البته از نظر شخصي نگارنده، چرا كه اعتقاد دارم بي اخلاقي در انتخابات تنها خريد رأي نبوده و خريد رأى هم تنها بصورت مستقيم صورت نمي گيرد.

عده ای عزت نفس را با اهدا سبد کالا به سخره گرفته اند

اين بي اخلاقي ها از آنجايي آغاز گرديد كه عده اي عزت نفس و كرامت انساني را با اهدا سبد كالا و ديگر هدايا به خانواده هاى حاشيه نشين شهر در ايام و مناسبت هاى مختلف( عيد نوروز ) بهمراه كارت ويزيت و ديگر معرف ها، اطعام دهي در مناسبتهاي ملي و مذهبي كه بعضاً در فضاى مجازي مشاهده گرديده، به سخره گرفته اند، همان كرامت انساني كه خدا به انسان عطا كرده است و در قرآن ميفرمايد " ولقد كرمنا بني آدم ... " ( به راستي كه به انسان كرامت بخشيديم )
‎در اين بين عده اي با انتساب به خانواده معظم شهدا و جانبازان و عده اى ديگر هم خود را منتسب جرياني خاص معرفي نموده و با انتشار عكس هاى مشترك با شخصيتي كه از محبوبيت قابل اعتنايي نزد شهروندان ساروي برخوردار بود به تبليغ پرداختند و بنا به تشخيص شهروندان برخي از آنان در جمع منتخبين قرار نگرفته اند، امروز معترض به همان جرياني هستند كه خود را به آن مي چسباندند.

در ابتدا روى صحبتم با اين بزرگوران است و در راستاى فرمايشات امام راحل كه فرمودند " بايد اخلاق همه در انتخابات هم اخلاق اسلامي باشد " عرض ميكنم كه آيا شما اخلاق اسلامي را در انتخابات رعايت كرده ايد؟ كه يك بنر انتخاباتي شما به وسعت يك ضلع يكي از ميادين اصلي شهر به همراه عكس مشترك شما شخصيت محبوب شهرمان بود؟

هيچگاه با خود گفته ايد كه اين محبوبيت چگونه بدست آمده كه شما به واسطه آن به دنبال مقبوليت بوده ايد؟
‎چرا در آنزمان به اين موارد اشاره و اعتراضي نداشته ايد ؟

حال كه از قافله جا مانده ايد در جمع معترضين قرار گرفته ايد ؟

و مواردي متعدد كه ديگر دوستان استفاده نموده اند كه مجال تشريح بيشتر نيست.

دوستان معترض باز هم خودم و شما را ارجاع مي دهم به فرمايشات معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني ( ره ) كه فرمودند " مجلس ملتي است كه متبلور شده و تحقق پيدا كرده است در يك جاى محدود _ همه امور دست خود ملت است " و پيرو آن فرمايشات مقام معظم رهبري كه ميفرمايند "انتخابات وسيله اي براى عزت ملي است" پس آنرا به ذلت تبديل نكنيم.

شما ميگوييد رأى خريداري شده است من هم ميگويم خريداري شده اما باز هم مقام عظماى ولايت ميفرمايند "در انتخابات مردم در حقيقت به پايه هاى اعتقادي خودشان و آنچه به آن پايه مبتني است رأى ميدهند" حال به اعتقادات مردم و شعور مردم توهين نكنيم و علت اين ماجرا را در جاى ديگر بيابيم تا ساروي ها را نخ نما نكنيم .

به نظر كم بينايي بهتر از نابينايي است و كم شنوايي بهتر از ناشنوايي است و آن عزيزاني كه بجاى سمعك در گوش خود پنبه فرو كرده اند بدانند و بشنوند صداى ملت را كه از آراى مردم به منتخبينشان برخواسته است، لذا بي جهت كليت منتخبين را زير سوال نبريد كه بفرموده رهبري معظم " خدشه در سلامت انتخابات از عادت هاى بد است " چرا كه در اين بين از بيت معظم شهدا، جانباز و فرهنگيان فرهيخته شهر حضور دارند و مرتكب تخلفي نشده اند .

حال روى صحبتم با جريانيست كه خود را در مقابل جريان پيروز انتخابات قرار داده و همواره انتقاداتي هم داشته است.

حضرت امام خميني (ره ) فرموند "مملكت بايد به دست خود مردم و به دست اشخاص اداره بشود و شهرها بايد توسط خودتان اداره بشود، توسط خودتان آباد بشود، ننشينيد كنار و بگوييد كه شوراى شهر درست شده و برويم كنار، شوراى شهر خودش كاري نميتواند بكند، چند نفر آدم كه ضعيف است و نميتواند كاري بكند تا همه با هم نباشند همه با هم دست ندهند نمي شود اين كارها انجام بگيرد" حال شما چرا خود را كنار قرار داده ايد ؟ چرا نقل مكان كرده ايد ؟ چرا به دعوت اولياى امر بعد خود لبيك نگفتيد براى همكاري يا همراهي ؟ چرا اين محبوبيت را زماني كه شما بر مسند نشسته بوديد كسب نكردين ؟

با علم به اينكه اين روزها اظهارات هيأت نظارت و هيأت اجرايي مبني بر پيگيري ابطال اقدام بي مسامحه قانون را تحت تاثير قرار داده است اينگونه مي نويسم و دلم براى شهرم مي سوزد، براى ساري كه ما با شعارهايي مانند توسعه ، پايداري ، پيشرفت و براى سازندگي و اعتلاى آن، براى داشتن شهري در قامت مركز استان پاى به عرصه انتخابات گذاشته ايم اما امروز نميخواهيم نشان دهيم كه براى حفظ شأن و حيثيت مركز استان سكوت كنيم و از خود ميگذريم .

براى آنكه انگشت نماى كشور نشويم، سكوت كنيم و از حرف ها و بازي هاى نخ نما شده بگذريم كه اين روزها با تماس هاى تلفني متعددي از تهران ، همدان ، قزوين و مشهد و... مواجه مي شويم با يك پرسش واحد كه در شهر شما...؟

مع الوصف قدرى تامل نموده و براى حفظ آبروى ساري و شهروندان ساروي تدبير كنيم و اگر از مجاري قانوني اقدامي عقلاني داشته ايم براى فرصت طلبان فضا سازي نكنيم تا با فيلم و عكس و فايل هاى صوتي در فضاى مجازي موجبات تشويش افكار عمومي را فراهم كنند و اين تنش ها به خوراكي براى رسانه هاى بيگانه تبديل شود.

در خاتمه ياد آور ميشوم نگارنده ( مرتضى بابايي لولتي ) كاملا مستقل وارد عرصه انتخابات شدم و از همان ابتدا تاكيد داشته ام كه شوراى پنجم بايد عنصر مكمل بين دو جبهه بوجود آمده در ساري باشد و هيچ گاه نخواستم مانند وصله اى نچسب خود را به جرياني بچسبانم از اين جهت بود كه از ابتدا اعلام استقلال نمودم.
‎عزت و سرافرازي براى شهرم و توفيق خدمت و عاقبت بخيري براى همه خدمتگزاران بويژه مديرانى كه براى ساري عزيز دغدغه دارند را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.


‎بيدار و پايدار باشيد.

مرتضی بابایی لولتی

 

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت