صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 

آخرين خبرها

جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

دو مرکز رشد جدید به زودی در نوشهر و آمل راه اندازی می شود

كد خبر : ۹۵۵۵ /  تاریخ انتشار:۱۶ مرداد ۱۳۹۴ /  اخبار / فناوری ايميل چاپ

شمال آنلاین:رئیس پارک علم و فناوری مازندران از راه اندازی دو مرکز رشد جدید به زودی در شهرستانهای نوشهر و آمل خبر داد.
دو مرکز رشد جدید به زودی در  نوشهر و آمل راه اندازی می شود
شمال آنلاین:رئیس پارک علم و فناوری مازندران از راه اندازی دو مرکز رشد جدید به زودی در شهرستانهای نوشهر و آمل خبر داد.

به گزارش شمال آنلاین،علی معتمدزادگان  در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه مشکل فضای فیزیکی و زمین پارک علم و فناوری تا حدودی رفع شده است، اظهارداشت: فضای فیزیکی به زودی به دو برابر می رسد و رفع مشکل زمین نیز در حال انجام امور اداری است.

وی با بیان اینکه باید در جذب مخاطبان و نخبگان بیشتر تلاش کنیم، تصریح کرد: در کارخانجات با استفاده از محصولات دانش بنیان می شود کل سطح تولید کارخانه را افزایش داد.

معتمدزادگان با اعلام اینکه دولت حمایت های خوبی به شرکت های دانش بنیان می دهد، افزود: شرکتهای دانش بنیان از امتیازات معافیت های گمرکی و مالیاتی برخوردار هستند.

وی بیان کرد: با همکاری شرکت شهرکهای صنعتی، صنعت، معدن وتجارت و اتاق بازرگانی تعداد شرکت های دانش بنیان موفق در مازندران افزایش یابد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه ارزیابی ایده ها در سال گذشته به صورت آنلاین و اینترنتی شده است، گفت: از مجموع ۲۵۰ ایده ارائه شده در حال حاضر حدود ۷۵ طرح و ایده در پارک علم و فناوری مورد پذیرش قرار گرفته و به مرحله داوری راه یافتند و همچنین ۶۰ واحد فناوری نیز با پارک علم و فناوری همکاری دارند.

وی با اعلام اینکه استفاده از ظرفیت خیرین علمی نیز از برنامه های مهم پارک است، گفت: برخی عرصه ها برای خیرین ناشناخته بوده و رسالت پارک علم و فناوری شناساندن مجموعه به خیرین است و خوشبختانه هیئت امنای خیرین علم و فناوری در استان راه اندازی و سامانه آن از هفته آینده فعال خواهد شد.

معتمدزادگان با اشاره به اینکه معرفی ظرفیت گسترش زیرساخت های فناوری و اشتغال دانش بنیان مورد نیاز استان است، اظهارداشت: باید از ظرفیت های مردمی در گسترش ایده های علمی در استان استفاده کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه به دنبال مجموعه ای برای انجام اقدامات فناوری هستیم، افزود: بودجه برای شرکت های دانش بنیان نامحدود و از مسیرهای مختلف فراهم می شود.

معتمدزادگان با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان با ارائه تاییدیه از معافیت های مالیاتی و گمرکی برخوردار خواهد شد، تصریح کرد: فقط حدود ۲۰ درصد محصولات و ایده های شرکت ها تجاری سازی نمی شوند و مابقی خوشبختانه در مسیر موفقیت قرار می گیرد.

وی از راه اندازی دو مرکز رشد در شهرهای آمل و نوشهر در آینده نزدیک خبر داد.

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت