صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 


 

 

آخرين خبرها

شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

آتش زدن کاه و کلش برای محیط زیست مضر است

كد خبر : ۱۶۱۶۶ /  تاریخ انتشار:۱۶ تیر ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، آتش زدن کاه و کلش اراضی کشاورزی برای محیط زیست و سلامت مردم بسیار مضر است.

آتش زدن کاه و کلش برای محیط زیست مضر است

شمال آنلاین- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، آتش زدن کاه و کلش اراضی کشاورزی برای محیط زیست و سلامت مردم بسیار مضر است.

به گزارش شمال آنلاین، حسینعلی ابراهیمی عصر شنبه در کارگروه راهبردی مدیریت پسماند که در سالن اجتماعات شماره ۱ استانداری برگزارشد با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه محیط زیستی انجام شده است، گفت: دو میلیارد دلار توسط دولت برای حوزه پسماند در بودجه ۹۷ پیشنهاد شد وامیدواریم یک ردیف اعتباری خاصی برای رفع مشکل پسماند داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در گذشته قول های زیادی برای رفع مشکل پسماند داده شد، گفت: متاسفانه در گذشته نظارت کافی در تخصیص اعتبارات صورت نگرفته است در حالی که اگر نظارت ها به درستی انجام می شد تاکنون سایت و سلول های دفن بهداشتی ما محقق شده بود.

ابراهیمی به آتش زدن کاه در زمین های شالیزاری اشاره کرد و افزود: بر اساس ماده ۳۶ آیین نامه اجرایی قانون پیگیری آن برعهده وزارت جهاد کشاورزی است که از سال گذشته بهداشت، فرمانداران وجهاد کشاورزی تیم هایی را برای گشت و کنترل تشکیل دادند ولی کافی نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه کشت دوم برنج سبب شده تا این شیوه مرسوم شود، افزود: آتش زدن کاه برای حفظ محیط زیست و سلامت مردم بسیار مضر است.

وی به آموزش کشاورزان اشاره کرد و ادامه داد: آتش زدن کاه جرم محسوب می شود واگر فردی اقدام به آتش زدن زمین شالیزاری کند به مراجع قضایی معرفی می شود.

ابراهیمی با بیان اینکه بر اساس ماده ۶۸۸ مجازات اسلامی آتش زدن کاه جرم تلقی شده است،گفت: قاضی می تواند فرد خاطی را حبس یا جزای نقدی محکوم کند.

مهر

 

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت