صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 


 

 

آخرين خبرها

پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران:

آمریکا ناقض واقعی حقوق بشر در جهان است

كد خبر : ۱۶۱۵۴ /  تاریخ انتشار:۱۲ تیر ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین-جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه حقوق بشر آمریکایی واژه‌ای وهن‌آمیز است گفت: آمریکا ناقض واقعی حقوق بشر در جهان است.

آمریکا ناقض واقعی حقوق بشر در جهان است

شمال آنلاین-جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه حقوق بشر آمریکایی واژه‌ای وهن‌آمیز است گفت: آمریکا ناقض واقعی حقوق بشر در جهان است.

به گزارش شمال آنلاین،به نقل از روابط عمومی سپاه کربلای مازندران، سرهنگ پاسدار حسین محمدرضایی با اشاره به جنایات آمریکا در قبال ملت ایران اسلامی، پشتیبانی از جنگ تحمیلی، ترور و کشتار بیگناهان ایران را از بارزترین وجهه نقض حقوق بشر توسط آمریکا دانست و اظهار داشت: خباثت، جنایت و نقض حقوق بشر در حق ملت اسلامی توسط آمریکا، نماد وحشی‌گری استکبار را اثبات کرد موجب شد تا مقام معظم رهبری این ایام ششم تا 12 تیرماه را به عنوان حقوق بشر آمریکایی نامگذاری کردند تا آحاد جامعه و ملت‌های آزاده کشورهای جهان چهره خبیث آمریکای مستکبر و شیطان بزرگ را در تاریخ به یاد داشته باشند.

وی افزود: جنایت و دشمنی آمریکا با ملت ما اتفاق جدیدی نیست، زیرا از ابتدای انقلاب و حتی قبل از آن هم به چشم می‌خورد کودتای 28 مرداد 1332 در ایران در واقع با هدایت، حمایت و پشتیبانی پشت صحنه آمریکا در حق ملت ما بوده و جنایت استکبار سابقه‌ای 65 ساله دارد که جنایت و خباثت آن بعد از انقلاب، با راه اندازی غائله‌های قومیتی، درگیری‌های داخلی، جنگ هشت ساله و کشتار بیش از 200 هزار ایرانی در آن، ترور و انفجار و قتل و خیانت در حادثه بمب‌گذاری دفاتر حزب جمهوری، مساجد و مصلی، ترور شخصیت‌های برجسته نظام، انهدام هواپیمای مسافر بری با 290 سرنشین اعم از مرد و زن و کودک بی دفاع و بیگناه به اوج رسید.

جانشین سپاه کربلای مازندران گفت: با توجه به اینکه عده‌ای جاهل خود فروخته که ایادی استکبار هستند سعی دارند تا دشمنی آمریکا را موجه و چهره دشمن را بزک کنند تصریح کرد: نه تنها استکبار با قتل، خونریزی، ترور، اختلاف‌افکنی و راه‌اندازی جنگ، اقدامات خبثانه داشته بلکه همزمان، با فشار سیاسی و اقتصادی معیشت مردم را مورد هدف قرار داد و با تهدیدها و تحریم‌های بی‌شماری در واقع چهره واقعی ددمنشی را به جهان نشان داد.

محمدرضایی آمریکای مستکبر را ناقض اصلی حقوق بشر در دنیا دانست و گفت: اگر چه آمریکا دنبال دستاویز، اهرم و ابزاری برای حفظ مطامع خود است و در این مسیر شعار حقوق بشر سر می‌دهد، اما در واقع برای سلطه و به دست آوردن مطامع و منافع خود، همواره به انحا مختلف در پی نقض حقوق بشر در جهان است.

وی حضور آمریکا در عراق با شعار نقض حقوق بشر را نمونه‌ای از این اقدام شیطانی دانست و گفت: آمریکا علاوه بر اعمال اهداف سیاسی در منطقه، در پی آن است که بتواند به سهولت تمام منابع و اموال کشور اسلامی را به یغما برده و از طرفی شکست‌های اقتصادی و رکود کشور خود را با فروش سلاح و تجهیزات جبران کند.

جانشین سپاه کربلای مازندران گفت: اگر آمریکا به دنبال حقوق بشر است، مدافع حقوق شهروندان خود باشد و حقوق بشر را در شهرهای خود اجرا کند، چرا سیاهپوستان کشورشان همچنان مورد ظلم واقع می‌شوند.

محمدرضایی با بیان اینکه نه تنها حقوق بشر در آمریکا به ابزار تبدیل شده و نشانه عدم اعتقاد دولتمردان آن است بلکه در سراسرجهان با این اهرم مرتکب جنایت می‌شود گفت: وقتی ایادی آمریکا در یمن به مردم بیگناه، زنان و طفلانشان رحم نمی‌کنند و به راحتی آدم می‌کشند، مدعی دروغین حقوق بشر کجاست؟ چرا صدای آمریکا از این همه فجایع در نمی آید؟ فجایع و قتل و غارتی که در فلسطین، غزه، بحرین، عراق، افغانستان، لبنان، سوریه روی می‌دهد چرا صدای مدعی حقوق بشر خاموش است؟

وی یادآور شد: همه این موضوعات بیانگر این است که آمریکا حقوق بشر را در جای خاص و برای منافع خاص خود دنبال می‌کند.

محمدرضایی وظیفه نخبگان را در شناسایی و معرفی چهره واقعی آمریکا به جوامع دنیا مهم دانست و افزود: نسل جوان و امروزی با رفتار خبیثانه و پشت پرده آمریکا آشنایی ندارد و روحانیان، نخبگان، اساتید، معلمین، دغدغه داران نظام اسلامی و دلسوزان به ارزش‌های انسانی وظیفه دارند چهره واقعی و خبیثانه شیطان بزرگ را به مردم بشناسانند.

جانشین سپاه کربلای مازندران یادآور شد: مردم آمریکا به ویژه سیاه پوستان از بسیاری حقوق اجتماعی برخوردار نیستند و نه تنها اجازه برخورداری از آن را ندارند بلکه با خشونت روبه‌رو می‌شوند.

 

 

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت