صفحه اصلی | تماس با ما | پيوندها | آرشیو | RSS | ارسال مطلب
 


 

 

آخرين خبرها

پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

کیوی مازندران از سایر استان ها صادر می شود

كد خبر : ۱۶۱۳۹ /  تاریخ انتشار:۰۹ تیر ۱۳۹۷ /  اخبار / سایت ايميل چاپ

شمال آنلاین- رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: ۹۵ هزار تن محصول کیوی استان سال قبل از گمرک دیگر استان‌ها صادرشده است و این مسئله باید علت یابی شود.

کیوی مازندران از سایر استان ها صادر می شود

شمال آنلاین- رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: ۹۵ هزار تن محصول کیوی استان سال قبل از گمرک دیگر استان‌ها صادرشده است و این مسئله باید علت یابی شود.

به گزارش شمال آنلاین به نقل از مهر، عبداله مهاجر درباره میزان صادرات کالا در سال جاری تصریح کرد: میزان صادرات کالا سال جاری در استان ازنظر ارزش نسبت به سه ماه سال قبل پنج‌تا شش درصد رشد یافته است.

وی میزان صادرات کالا را حدود ۱۴۵ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: ظرفیت صادراتی استان مازندران بیش از این میزان است و بخشی از صادرات کالای استان از دیگر استان‌ها انجام می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: سال قبل بیش از ۱۰۰ هزار تن کیوی استان صادر شد که تنها پنج هزار و ۵۰۰ تن آن از گمرکات استان و مابقی‌ از  دیگر استان‌ها صادرشده است و این مسئله باید علت‌یابی شود.

مهاجر با تأکید براینکه باید مکانیزمی و راهکارهایی برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی اتخاذ کنیم تا موانع ارزی فراروی صادرات برطرف شود خاطر نشان کرد: ادارات داخلی نظیر حمل‌ونقل، جهاد کشاورزی، بخش قرنطینه و غیره نیز باید حمایت‌های لازم از صادرات انجام دهند.

مهاجر ورود به بازار اوراسیا را نقطه مثبت فراروی صادرات در حوزه دریای خزر بیان کرد و گفت: حقوق گمرکی ازجمله مشکلات فراروی صادرات به شمار می‌رود و باید موانع فراروی صادرکنندگان برطرف شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران تصریح کرد: بخش خصوصی برای تحقق هدف صادراتی سه میلیارد دلاری باید پای‌کار بیایید و دولت نیز باید زمینه‌های لازم تحقق صادرات سه میلیارد دلاری را فراهم کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مازندران قطب و مرکز پرورش ماهیان خاویاری به شمار می‌رود و سال قبل صادرات قابل‌توجهی داشته‌ایم گفت: این در حالی است که هیچ خاویاری از گمرک استان صادر نشد و از سایر استان‌ها روانه بازارهای خارج‌شده است.

 

 

اضافه کردن نظر


كليه حقوق اين سايت براي شمال آنلاین محفوظ مي باشد
طراحی ، هاستینگ و پشتیبانی : مازندنت